\"Czy taka opcja daje cos oprócz 50L w kieszeni ?\"Swiety spokoj. NIN wazniejszy, zwlaszcza jak bedziesz chcial tu wrocic w nastepne wakacje - bedzie wazny do konca zycia.\"Co musze miec w banku aby zalozyc konto?\" Niestety, to co dany bank uzna za sluszne, nie ma sztywnych regol, ale generalnie paszport i umowa z pracy, potwierdzenie adresu, w formie umowy o wynajem mieszkania, listu z innego banku, oplaty Council Tax, gazu, telefonu, czy pradu.Jedna z metod przedarcia sie przez zamkniete kolko, ze bez jednej rzeczy nie mozna zalatwic tej drugiej, jest pojsc/zadzwonic do banku powiedziec, ze chcesz zalozyc konto i byc moze tez rachunek oszczednosciowy i poprosic o przyslanie warunkow na adres domowy. Z takim listem zaadresowanym do ciebie, jak nie w tym banku, to w innym konto powinni otworzyc.
A wiec w razie krotkiego pobytu JA niezaplacilbym WRS (wiekszosc pracodawcow nawet niewie ze powinienes miec cos takiego) za to NI sobie wyrob. Po pierwsze szef bedzie ci trul o niego, podatki i tak bedziesz placil (poleci na numer tymczasowy), unikniesz ewentualnych klopotow w przyszlosci (niewiem czy jakies sa bo niznam nikogo kto pracowalby bez zarejestrowania w tutjszym \'ZUSie\'. No i najwazniejsze , tak jak pisala kryska , jak bedziesz chcial jeszcze przyjechac to niebedzie juz klopotu. Samo wyrobienie numeru nie jest takie meczace bo umawiasz sie na interview , przynosisz papiery a pozniej czekasz na list od nich.
Czesc. wlasnie skonczylem lekture archiwum forum w kwestii WrS Ni i calej reszty papierków i urzedów. Od razu dzieki - bardzo to bylo pomocne. Mam jednak pytanie > padly kilka razy opinie, aby - jesli przyjezdza sie na krótko - a w moim przypadku tak bedzie, bo na niecale 4 miesiace - nie rejestrowac sie w homeoffice i nie starac o Nin. Czy ma to jakis sens ? Czy taka opcja daje cos oprócz 50L w kieszeni. ?? No i co z bankiem- co musze miec w banku aby zalozyc konto? Prosze wyjasnijcie mi to do konca.