a... no to mow tak od razu... :DPodkarpacie... dokladnie to: "Dynow". Jakies 40km na poludnie od Rzeszowa. Prawie bieszczady juz... Zapraszam na stronke: http://www.dynow.pl
ZielonaKitka nawijaj cos... pytaj o cos...Nie chce zeby ten temat zniknal z topki, bo to naprawde wazna sprawa. Jak kolo dostanie tylko £5.05 za swoja charowke, to nie wiem czy mu na zycie starczy... :/
Nie ma prawa zmuszajacego pracodawce do placenia wiecej niz NMW (£5.05).
Zwyczajowo, placi sie wiecej za nadgodziny i noce. Generalnie sluzy to temu, zeby na te zmiany byli w ogole chetni.
Dobrym zrodlem jest ta strona,
(www.businesslink.gov.uk) ktora jest przeznaczona dla pracodawcow,
glownie jest tam o obowiazkach pracodawcy wzgledem pracownikow.
Jednym z obowiazkow pracodawcy jest placic wszystkim pracownikom takie
same pensje za te sama prace. Byc moze na tej podstawie twoj znajomy ma
szanse wyegzekwowac place za nocna zmiane, jezeli sa tam juz
ludzie, ktorzy pracuja za zwyczajowo wyzsza nocna stawke.
pracowalem przez pare miesiecy w hotelu po nocach ( absolutnie regularnie); nikt ani nie szepnal
o nocnej stawce hi hi, potem przyznali mi podwyzke ( o dwadziescia pi),
ale sie z niej wykrecili. Takiego burackiego skapstwo-oszczedzactwa to
ja dawno nie widzialem. Na chama, w cztery oczy i ordynarnie.
No ale gruncie rzeczy to ja mialem sie burzyc i pytac, a zaraz potem wyp****alac stamtad gdzie pieprz rosnie.
hejka ludzie dobrej woli... :)
Fumfel prosil mnie o zadanie tego pytania na forum, poniewaz nie ma dostepu do sieci, i specjalnie nie ma gdzie tego sprawdzic. Tak wiec pytam:
Jaka jest minimalna stawka godzinowa za prace na nocna zmiane... ?
Czy jest to tyle samo co na dziennej, czyli £5.05... ?
Jesli ktos wie cos o tym prosze o szybka odpowiedz... prawdopodobnie ktos tu kreci... :/
"...zrobiliscie duzy blad. Chcieliscie wydymac Freda, to teraz fred wydyma Was!"