w życiu o takiej pracy nie myślałem nawet. do siedzenia w jakimś cieplutkim biurowcu i picia kawy nie trzeba jeszcze licencji. miały wejść chyba od stycznia, ale przeciągają to, nie wiem nawet do kiedy. jeśli wejdą, firma ci wszystko załatwi, nie musisz się martwić. ofert jest sporo, bo to praca wypowo studencko/emerycka (no offence;). największy minus to zmiany, przeważnie po 12h, za to popracujesz 3 dni i masz w kieszeni pensję taką, jak gdzie indziej po 5-ciu, a pół tygodnia wolne. z firm nie polecam First Security (tragedia, ludzie tam pracują po 4 zmiany pod rząd), ja jestem w St James Security i nie narzekam, problemu z urlopem czy przestawieniem zmian nigdy nie było, płacą też więcej, niż inne firmy, niestety w okolicy Edi dużo ofert nie mają (zobacz ich STRONĘ).nastaw się na dość upierdliwe history check, kilka referencji (pracodawcy + osobiste, sąsiedzi itp), dane osób do kontaktu, papierki ze szkół itp, przez ostatnich 10 lat. zanim cię zatrudnią, weryfikują te dane przez 2-3 tygodnie, więc możesz trochę na odpowiedź poczekać.
wlasnie z NINem moze byc klopot.. niektore firmy wprost mowia, ze bez tego nie biora, chodzi po prostu o trudna weryfikowalnosc pracownika. sam znajdziesz prace bez problemu, jesli znasz jezyk na tyle, zeby dogadac sie bezstresowo na rozmowie. co moge poradzic, to zlap byle jaka prace na 2h tygodniowo nawet, wyrob NIN i po miesiacu uderzaj do ochrony - bedziesz mial juz konto w banku w UK, potwierdzenia adresow i kogos, kto ci refecencje wystawi, bez tego szanse duzo mniejsze.
dzieki za rade(y) ;) jezyk bezstresowo wiec reszta pozostaje w mojej kooperatywnosci. Napsalem maila do pana Allana z tej stronki wyzej. Ciekawe co on poleci. W kazdym badz razie dzieki. Tylko ciekawe czy w maju bedze jakakolwiek praca;)
jak myslisz czy wygodniej jest pracowac gdzies na wozku widlowym, albo truck z crane (uprawnienia sa) czy jako ochroniarz wlasnie? mysle tu o perspektywie studiow od wrzesnia, bo wiadomo ze trzeba bedzie sie jakos utrzymac samemu. a moze lepiej wziac gap year, popracowac, poznac kulture i wtedy uderzac na studia?
c'ya p.s. chodzis wogole kiedys spac? ;D
pieniadze na pewno lepsze jezdzac wozkiem, ale ochrona idealna dla studentow. nie masz nic lepszego do roboty, niz wziac ksiazke i sie pouczyc, jeszcze ci za to placa. a w innej pracy musial bys bywac na uniwerku, w pracy i jeszcze do tego czas na nauke znalezc, to juz czasem klopot.czasem sypiam, właśnie sobie wstałem. :)
to zalezy chyba od firmy.. z tego co wiem to sporo kobiet pracuje w "Attlaw Security", w tym polki rowniez.. http://www.attlawsecurity.com/
Witam moderatora(jesli sie zjawi;) czytalem stare bardzo stare posty, no i powiedz mi jak masz ochote jak to jest z tym ochroniarstwem? zanim wyjechales to miales jakies licencje z polski? czy raczej tam sie da zalapac i ogolnie to jak jest w tej branzy z plynnoscia ofert pracy? moze troche duzo tych pytan ale jakos sie ich uzbieralo. podsumowujac czy wyjezdzajac bez licencji i doswiadczenia jest szansa zeby zalapac sie w tym zawodzie? mozesz rzucic nazwy jakis agencji ochrony? za wszystko bede dziekowal;)) ale nie obiecuje ze nie bede mial pytan :D