Do góry

Co powinnam wiedzieć...

Temat zamknięty
claudia027
94
02.02.2014, 21:45

Witam. Co powinnam wiedzieć na miesiąc przed przyjazdem do Edynburgu?
17 marca przylatuję ze śląska razem ze swoim partnerem.
Jestem na etapie przeglądania ofert wynajmu pokoju i pracy. Na razie wstępnie.
Powiem tak, zastanawiam się nad wyborem banku, w którym założyć konto, a także jakiego operatora wybrać?
Mam wiele pytań to tylko maleńka część z nich.

Chętnie też poznamy kogoś, kto po mino swoich zajęć i obowiązków pomógłby nam w sprawach organizacyjnych... numer NIN, wspomniane konto itp.
Nie proszę o szukanie pracy ani mieszkania :) Aby się dobrze zrozumieć.

Jesteśmy chyba jeszcze młodą parą :) Ja mam prawie 28 lat, mój partner 33. Lubimy towarzystwo ludzi, a z całą pewnością poznamy kogoś kto miałby ochotę wybrać się kiedyś z nami na piwo czy kolacje :)

Nie jest to ogłoszenie z podtekstem ;) tutaj zostawiamy rodzinę i przyjaciół, miło by było kogoś kto pokaże nam miasto i w razie pytań nurtujących nas przed wylotem podzieli się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem :)

Z góry bardzo dziękuję i będę wdzięczna za każde info :)

Klaudia

tobiasty
68
#24106.03.2014, 12:24

@MrDustCollector Twoja uwaga na temat szukania pracy jest bardzo celna, ale gdybyś przeczytał kilka wcześniejszych postów wiedziałbyś, że @claudia027 wylatuje dopiero za kilka dni ;)

Profil nieaktywny
MrDustCollector
#24206.03.2014, 12:28

Coz... Nie subskrybuje jej wiekopomnych mysli o wyjezdzie do GB. Zakladam, ze skonczy w tureckiej pizzerni. W sumie wypiete na to mam :/ Niech dziewczyna robi golonke z kurczaka :/

Irus
233
Irus 233
#24306.03.2014, 16:39

co tu tych adrabantow przywialo, ktos ich tu podeslal na zlosc mi?

Profil nieaktywny
bobr.bobrownik
#24406.03.2014, 16:42

Kto lub co to jest "adrabant"?)

Irus
233
Irus 233
#24506.03.2014, 17:04

adrabant - zbior skonczony na elementach okreslonych lub ...
adrabant - zbior okreslony na elementach skonczonych

Profil nieaktywny
bobr.bobrownik
#24606.03.2014, 17:07

To żeś wyjaśnił jak niemy gluchemu

Irus
233
Irus 233
#24706.03.2014, 17:08

100 pierwszy

Irus
233
Irus 233
#24806.03.2014, 17:12

Rudy !!!

claudia027
94
#24906.03.2014, 17:47

"...Zakladam, ze skonczy w tureckiej pizzerni. W sumie wypiete na to mam :/ Niech dziewczyna robi golonke z kurczaka :/ " - czyżby ktoś miał jakieś kompleksy? :))

Irus
233
Irus 233
#25006.03.2014, 18:06

Nie przejmuj sie nimi to fajne adrabanty, tylko ze dla zasady krytykuja wszystkich i wszystko.
Zaczeli nowe zycie na emigracji i nie maja na co nazekac, a ze maja malkontentyzm we krwi to udzielaja sie na emito :)

claudia027
94
#25106.03.2014, 18:14

nie przejmuje się... czasem trzeba mieć okrągłe plecy, żeby wszystko po nas spływało ;)

Rzedzian
525
Rzedzian 525
#25206.03.2014, 19:05

oj ,Irus bo dopiero tera sie zacznie narzekanie.....

tobiasty
68
#25306.03.2014, 20:24

@Irus: @claudia027 bo zdecydowanie łatwiej się żyje czyimś życiem niż swoim ;)

claudia027
94
#25406.03.2014, 22:55

@tobiasty - cóż zrobić... takie życie, innych ciekawsze.
A może ktoś jest zawistny... może nie pamięta swoich początków, albo po prostu ma kompleksy...

10 dni ...

rafal82
1
#25509.03.2014, 13:57
Profil nieaktywny
kobieta73
#25609.03.2014, 16:15

...;)P.

Irus
233
Irus 233
#25709.03.2014, 16:26

ok to miedzy wami 9 roznicy

claudia027
94
#25810.03.2014, 11:46

hmm... ???

Irus
233
Irus 233
#25910.03.2014, 13:53

73 do 82 a reszta to ...
;)
takie pisanie z nudow ;/

tobiasty
68
#26010.03.2014, 14:41

@Irus

To musisz założyć jakiś twórczy temat albo zacząć prowadzić jakiegoś bloga dla zabicia czasu :D

Irus
233
Irus 233
#26112.03.2014, 08:17

@tobiasty
pora przejmowac ten temat Claudia za 5 dniuff laduje na Igliston ;))

Amitorybka
11 815 57
Amitorybka 11 815 57
#26212.03.2014, 10:52

Te kody też mogą się przydać :)
http://www.dialacode.com/cheap-inte...

tobiasty
68
#26312.03.2014, 15:42

@Irus
Wypadałoby pomału :D tylko tak w zasadzie to na razie nie nasuwają mi się żadne nowe pytania :D

claudia027
94
#26412.03.2014, 20:59

jeszcze tylko 4 dni... ale stres!

PS. jak jest z darmowym wi-fi? jest w jakiś miejscach ogólnie dostępnych?

claudia027
94
#26512.03.2014, 21:01

@Amitorybka1987 dzięki! sprawdziłam, faktycznie może być to przydatne :)

Amitorybka
11 815 57
Amitorybka 11 815 57
#26612.03.2014, 21:26

spoko :) jeżeli chodzi o wi-fi to w większości kawiarni np. sturbucks, caffe nero, też w bibliotekach, może niedługo w tramwajach ;)

tobiasty
68
#26712.03.2014, 21:32

@claudia027 @Amitorybka1987
Nie lepiej dzwonić do Polski przez bramkę VOIP? (oczywiście jeżeli mamy dostęp do internetu) Kupujemy bramkę VOIP (koszt w Polsce to od 50-200 zł), zakładamy konto na np. https://www.freeconet.pl/pl/ i minuta połączenia do Polski wynosi nas jakieś 7 gr?

dendrolog
248
dendrolog 248
#26812.03.2014, 21:36

zastanawiam się co claudia027 ma w sobie takiego,że tyle ludzi z nią rozmawia, doradza jej i w ogóle widzę,że wszyscy na ciebie claudia czekają .....może nawet czerwony dywan będzie?
......gdzie się podziali wszyscy ,,odsyłacze''do starych postów etc.(cycki gdzieś pokazała czy co?)
masz przewodnik jak ta lala,pamiętaj noś go przy sobie bo zginiesz w,,wielkim mieście''

none
121
none 121
#26912.03.2014, 21:49

Też się zastanawiam, bo tutaj nowych z reguły czeka jedynie zjebka. Może chłopaki przegapili to zdanie: "17 marca przylatuję ze śląska razem ze swoim partnerem."? ;) Również przylatuję 17-tego. Bez partnera. :D

Amitorybka
11 815 57
Amitorybka 11 815 57
#27012.03.2014, 21:50

#267 no ja nie wiem jak tam z tymi bramkami... ale wydaje mi się, że 7p/min z komórki na komórkę to niewiele.
#268 sympatycznie dziewczyna rozmawia to dlaczego by nie podpowiedzieć... ale jak chcesz to się zastanawiaj :)

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis