Do góry

Glasgow: bezpłatne porady prawne dla Polaków

W środę 4 czerwca odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu: „Bezpłatne porady prawne dla Polaków”. Spotkania planowane są w każdą środę od godziny 16.00 do 18.00.

Jaki jest cel spotkań?

Celem jest pomóc ludziom, którzy faktycznie potrzebują wsparcia (np. ludziom, którzy znaleźli się w nieodpowiednim miejscu, o nieodpowiedniej porze oraz pomoc przy wszelkich sprawach, gdzie dzwonienie lub wysyłanie maili już nie pomaga). Jeśli nie jesteś pewien czy uzyskasz pomoc - po prostu zadzwoń.

Dla kogo są organizowane spotkania?

Dla każdego, kto potrzebuje porady prawnej. Nie należy mylić porady prawnej z wypełnianiem formularzy, załatwianiem standardowych zasiłków itp. – porada prawna, oznacza w tym wypadku sprawy niestandardowe, gdzie zwykły telefon, napisanie listu bądź maila już nie pomaga.

Czy faktycznie za darmo?

Tak, porada jest calkowicie darmowa. W przypadku, kiedy potrzebny byłby udział prawnika w rozwiązaniu sprawy, jego usługa prawna może być odpłatna, ale nie musi (jest to uzależnione od sytuacji finansowej osoby zainteresowanej). Organizatorzy gwarantują, że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby nie narażać Was na dodatkowe koszty.

Gdzie sa spotkania?

Spotkania są organizowane w biurze firmy Bc Translations w Glasgow.

Adres:

Unit 13 Ladywell Business Centre
94 Duke Street,
G4 0UW (budynek z wieżyczką)

Czy potrzeba się umawiać?

Nie, natomiast, jeśli zadzwonisz wcześniej i przedstawisz swój problem, doradcy będą w stanie lepiej i szybciej pomóc.

Co zrobić, jeśli godziny spotkania nie pasują?

Zadzwoń pod numer 01415520300 i przedstaw swój problem. Jeśli organizatorzy będą w stanie pomóc, postarają się zorganizować spotkanie w dogodnym, dla obu stron, terminie.

Komentarze 1

coala1
56
coala1 56
#111.07.2012, 23:45

Fajna inicjatywa ale Kto tych porad prawnych udziela?