Do góry

Koncert polskiej orkiestry Filharmonii Narodowej

W poniedziałek 21 listopada polska orkiestra zagra w londyńskiej Cadogan Hall utwory Moniuszki, Panufnika, Beethovena i Brucha. Bilety w cenie od 18 funtów już w sprzedaży.

Antoni Wit

Poniedziałkowy koncert poprowadzi dyrygent Antoni Wit, dyrektor artystyczny Filharmonii Narodowej w Warszawie. To jeden z najbardziej cenionych polskich dyrygentów, entuzjastyczne przyjmowany na wielu scenach koncertowych świata.

Koncert otworzy muzyka dwóch wybitnych polskich kompozytorów. Stanisława Moniuszki, uznanego za ojca polskiej opery narodowej, którego utwory pełne są motywów patriotycznych i ludowych. Oraz Andrzeja Panufnika, który przyczynił się odrodzenia Filharmonii Narodowej w Warszawie po II wojny światowej.

Jako solista wystąpi skrzypek Kuba Jakowicz. Wykonuje m.in. melodyjny koncert skrzypcowy niemieckiego kompozytora Maxa Brucha. Koncert zakończy słynna "Symfonia nr 5" Ludwika van Beethovena.

Organizatorzy przygotowali też darmowy pre-koncert w Sali Culford od 18.30. Będzie można posłuchać tutaj utworów Maxa Brucha (8 Stücke op. 83 (wybór), Eleanora Dennisa & Iana Tindalea (głos i fortepian) oraz jeden z utworów Ludwika van Beethovena.

Koncert odbywa się w ramach prezentacji "Zurich International Concert Series 2011-12". Jest współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polski.

Więcej informacji na stronie Caldoganhall.com

Program:
Moniuszko: Uwertura z opery Paria
Panufnik: Sinfonia rustica
Bruch: Violin Concerto
Beethoven: Symphony nr 5

Kiedy?
21 listopada 2011
godz. 19:30

Bilety:
Dostępne w cenach £ 39, £ 32, £ 26, £ 18
Przedsprzedaż Bilety na koncert orkiestry Filharmonii Warszawskiej

Gdzie?
Cadogan Hall
Sloane Terrace
London
SW1X 9DQ

Komentarze