Do góry

Nick Clegg w Polsce przeciwko podziałowi UE

- Każda decyzja powinna być podejmowana przez wszystkie 27 krajów Unii. Przestrzegam przed stworzeniem podziału na silniejsze i słabsze kraje. Te ze strefy euro nie mogą działać na szkodę innych członków UE – powiedział wicepremier Wielkiej Brytanii w Warszawie.

Nick Clegg

Nick Clegg przebywa z 2-dniową wizytą w Polsce. - Podczas gdy 17 członków strefy euro powinno decydować o odpowiedzi na kryzys tej strefy, to decyzje dotyczące całej UE powinny być podejmowane przez wszystkie 27 państw – powiedział. - Nie możemy zaakceptować warunków, które dadzą przywilej strefie euro jako organowi decyzyjnemu w Radzie Europejskiej.

Jego zdaniem zachodzące w związku z kryzysem wszelkie zmiany struktur zarządzania w Europie nie mogą że prowadzić do zahamowania handlu w ramach jednolitego unijnego rynku.

Wicepremier Wielkiej Brytanii przebywa w Polsce m.in. na Szczycie Partnerstwa Wschodniego. To jedno z najważniejszych wydarzeń podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Biorą w nim udział przedstawiciele wszystkich 27 państw członkowskich Unii Europejskiej oraz sześciu państw wschodnioeuropejskich: Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy i Białorusi.

Razem z nim w Polsce jest minister ds. europejskich David Lidington. Obaj złożyli dziś wieniec pod Pomnikiem Bohaterów Getta, by w ten sposób uczcić 68 rocznicę powstania w getcie warszawskim, która przypadła w pierwszej połowie tego roku (19 kwietnia–16 maja 1943 r.).

Odwiedzili również Muzeum Powstania Warszawskiego.

Komentarze 3

Profil nieaktywny
pryncypal
#130.09.2011, 17:00

UNIA ma sie ku koncowi ,nie bedzie podzialu tylko rozpad .

tableta
1 551
tableta 1 551
#230.09.2011, 17:37

To módl się, żebyś zdążył dostać paszport, bo w przeciwnym wypadku - wypad z baru :-]

Profil nieaktywny
pryncypal
#330.09.2011, 17:41

tableta ,nie chce ich paszportu ,moze nawet lepiewj bedzie jak nas wygonia ,bo tak czlowiek zbiera sie stad co roku ,ale ziostaje na kolejny ,czasami taki kop to na dobre wyjdzie .