Do góry

IV Polski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej APLAUZ

Gdzie?

Peterborough

Kiedy?

29-31.08.2020


Uwaga!

Ze względu na pandemię koronawirusa termin Festiwalu „Aplauz” został zmieniony na 29-31 sierpnia. Zgłoszenia przyjmowane są bez zmian – do 20 kwietnia.


Polskie Ognisko Muzyczne w Peterborough już po raz czwarty organizuje Polski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Aplauz”, jedyne takie wydarzenie poza granicami Polski.

Podobnie jak w poprzednich edycjach festiwal potrwa trzy dni.

29 sierpnia od rana będą się odbywały przesłuchania kandydatów, którzy zostaną wybierani spośród nadesłanych zgłoszeń.

30 sierpnia to dzień warsztatów wokalnych dla wszystkich uczestników oraz próby laureatów z zespołem profesjonalnych muzyków, w tym roku również pod kierownictwem Pawła Harańczyka. Tego dnia w planach jest też wieczór integracyjny dla wszystkich uczestników warsztatów, organizatorów, trenerów wokalnych, muzyków oraz wolontariuszy pomagających przy organizacji.

Nowością w tym roku będzie dzień trzeci festiwalu – 31 sierpnia. Uroczysta gala finałowa zostanie połączona z organizacją „Dnia Polskiego w Peterborough”. Będzie to wielka wspólna impreza plenerowa, w czasie której wystąpią polskie zespoły wokalne i taneczne, odbędzie się pokaz polskich ludowych wycinanek kurpiowskich i łowickich połączonych z warsztatami wycinanek dla dzieci, a także wiele innych atrakcji.

W tym roku gościem festiwalu będzie młody polski wokalista Adam Stachowiak. Nie tylko weźmie udział w warsztatach dla dzieci, ale też da koncert w czasie gali.

Adam Stachowiak. Fot. Materiały prasowe

Impreza jest darmowa zarówno dla uczestników, jak i widzów. Wszystkie koszty związane z organizacją przedsięwzięcia zostaną pokryte przy użyciu środków publicznych z National Lottery przez Arts Council England oraz z pieniędzy uzyskanych od sponsorów.

Z roku na rok zainteresowanie Aplauzem jest coraz większe. Dostajemy wiele sygnałów od uczestników poprzednich edycji festiwalu, że przyjaźnie zawarte w czasie trwania festiwalowych dni przetrwały, kwitną, a dzieci nie mogą się już doczekać, kiedy będą mogły się spotkać ponownie w czasie tegorocznej edycji. A więc to działa! Gdy rozpoczynaliśmy pracę nad pierwszą edycją festiwalu integracja angielskiej Polonii poprzez muzykę była naszym śmiałym założeniem. Dziś już wiemy, że stała się faktem. Chcemy więc pielęgnować i wspierać to, co się urodziło, aby mogło wzrastać dla dobra i radości nas wszystkich

– mówią organizatorki festiwalu Martyna Bilska i Joanna Bernat.

Zgłoszenia należy przesłać do 20 kwietnia 2020.

Aby się zgłosić trzeba nagrać dwie piosenki, przy czym przynajmniej jedna musi być zaśpiewana w języku polskim, następnie wysłać je wraz z kartą zgłoszeniową na adres organizatora:

POLSKIE OGNISKO MUZYCZNE

16 Ash Road

Peterborough PE1 4PF

Regulamin oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie aplauzfestiwal.co.uk

Komentarze