Spoty reklamowe przedstawiające dziadków biegających w mundurkach po szkolnych korytarzach i grających w piłkę, oraz dzieci, które zachowują się jak dorośli – to pomysł szkockiego rządu na kampanię, która ma na celu zwalczanie stereotypów i podziałów międzypokoleniowych wśród Szkotów – czytamy na stronie Utalkmarketing.com.
Warta 640 000 funtów kampania "Help the Aged" w Szkocji ma na celu przełamanie barier między różnymi grupami wiekowymi poprzez poprawę komunikacji, zwiększenie zrozumienia i zaufania pomiędzy Szkotami z różnych pokoleń.
Hasło „See the Person, not the Age” („Dostrzegaj osobę, a nie wiek") jest rozpowszechniane w państwowej telewizji oraz radiu. Kampanię wspierają także reklamy w internecie oraz w brytyjskiej prasie. Powstała też specjalna strona internetowa
www.seetheperson.info
Nadawcy zachęcają odbiorców, żeby dwa razy się zastanowili zanim ocenią drugiego człowieka na podstawie jego wieku.
„Z doświadczenia wiemy, że przepaść pomiędzy pokoleniami jest sztuczna, dlatego zachęcamy by wyzbyć się stereotypów opartych na wieku” – mówi Lindsay Scott z Help the Aged.
„Chcielibyśmy aby w naszym kraju zarówno starzy, jak i młodzi ludzie przestali podkreślać różnice między sobą i uczyli się doceniać, że jest wiele wspólnych kwestii, dotykających obie grupy" – dodaje.
Komentarze 8
roznica pokolen tutaj? dobre sobie, wystarczy wyjsc do jakiegos klubu zeby zobaczyc roztanczone 50-tki po przejsciach w asyscie swoich rownie mocno wytapetowanych corek. ;-)
Dokladnie. Gdyby musieli zwracac sie do siebie przez 'pan' 'pani' wiedzieliby co to sa sztuczne sztuczne podzialy.
super! a babcie to obowiazkowo w mini prosze poubierac i przykuse topy...
a za 10 lat bedzie akcja: pt. szanuj starszych
ech...
fajnie ze odezwal sie pierwszy radnor, czlowiek ktory wytykal mi od dziadow, podtatusialych amantow itd. A za co? Za to, ze pisze ze swoboda, nie baczac na swoja dziadowska podtatusialosc. Pozdrawiam
nikt nie mówi,ze trzeba tą równość wiekową manifestować przykrótkim topem po 60-tce(chociaz jak komu wygodniej:P) ja pierwszy raz w Szkocji poczułam co znaczy rozmawiać z osobą w wieku mojej babci,na tematy które mogła bym poruszyć z rówieśniczką.Tutaj ludzie interesują się śwatem,tym co się dzieje ,człowiek wychodzi do człowieka:)ja jestem za!:)