Do góry

edynburg

Edynburg: szef budowy tramwaju odchodzi

Główny koordynator projektu tramwaju w Edynburgu zrezygnował ze swojej funkcji. Steven Bell był pracownikiem TIE ltd (spółki reprezentującej urząd miasta) od 2006 roku, a od 2008 objął funkcję głównego inżyniera. Był najwyżej opłacanym pracownikiem firmy – pisze "Scotsman".

Utrudnienia na lotnisku w Edynburgu

Tysiące pasażerów planujących wylecieć dzisiaj z lotniska w Edynburgu musi się liczyć z opóźnieniami z powodu intensywnych opadów śniegu – pisze "The Telegraph".

Jedno z największych lotnisk w Szkocji pozostanie zamknięte do południa po tym, jak nocą spadło prawie 10 cm śniegu. Zapowiadane są dalsze opady w ciągu dnia w sobotę.

Met Office ostrzega przed opadami śniegu między innymi w Grampian, Strathclyde, Central, Tayside i Fife, oraz południowo-zachodniej Szkocji, Lothian and Borders.

Edynburg: postępowanie w toku

W środę 25 lutego Tomasz Kryczyk (26) oraz Michał Marchlewski (20) stawili się w Sheriff Court w Edynburgu w sprawie oskarżenia o gwałt i próbę morderstwa. Sędzia zdecydował, że obaj Polacy pozostaną w areszcie do czasu kolejnej rozprawy.

Gwałt

Zarzuty postawione

Podziemne przejście Telfer niedaleko parku rozrywki Fountainbridge.

W środę 18 lutego Sąd Królewski w Edynburgu przedstawił Tomaszowi Kryczykowi (26) i Michałowi Marchlewskiemu (20) akt oskarżenia o gwałt i próbę morderstwa.

Polski sylwester w Edynburgu

Nowootwarta restauracja Ramzes Grill & Steak House w Edynburgu zaprasza na polską zabawę sylwestrową przy dobrej muzyce i smacznym jedzeniu.

Do sylwestra pozostały tylko dwa dni, dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze planów jak spędzić ostatnią noc w 2008 roku mamy świetną propozycję – imprezę w restauracji Ramzes.

Restauracja Ramzes Grill & Steak House powstała zaledwie kilka dni temu i oferuje szeroki asortyment potraw przygotowanych z najwyższej jakości produktów, a wszystko to w bardzo przystępnych cenach.

Bar u Zbycha w Edynburgu

Marzy Ci się jedzenie jak w rodzinnym domu? Chciałbyś odpocząć przy stole suto zastawionym potrawami, które towarzyszyły Ci od dzieciństwa? Szczególnie w Święta Bożego Narodzenia odzywają się w nas sentymenty do rodzinnych stron, także te kulinarne. Od kilku miesięcy w Edynburgu można zjeść naprawdę polskie jedzenie.

Tylko i wyłącznie polskie artykuły oferuje swoim klientom Bar u Zbycha!

Edynburg bez światła

W przyszłym roku na godzinę zgasną światła w głównych budynkach i atrakcjach turystycznych w Edynburgu, który dołączy się do inicjatywy skupiającej się na zmianach klimatycznych na świecie - podaje dziennik „The Scotsman”.


Edynburg jest pierwszym szkockim miastem biorącym udział w przedsięwzięciu World Wildlife Fund zainicjowanym w Australii w 2007 roku.

Edynburg: koszty wynajmu mieszkania rosną

Koszty wynajmu mieszkania w Edynburgu wzrosły o prawie 20%. Sytuacja ta spowodowana jest pogłębiającym się kryzysem w budowie tanich mieszkań, jak również wysokimi kredytami mieszkaniowymi – informuje dziennik „The Scotsman”.


Według danych agencji mieszkaniowych czynsz za wynajęcie dwupokojowego mieszkania w stolicy Szkocji wzrósł o ponad 20 %.

Edynburg: budowa nowej promenady

Prace nad nowym projektem budowy promenady łączącej Cramond i Joppa w Edynburgu rozpoczną się w przyszłym roku – informuje dziennik „The Scotsman”.


Władze miasta ustaliły plan pierwszej fazy projektu, która zakłada budowę  promenady o długości 17 km w Portobello, Granton oraz porcie Leith.

Pierwszy etap budowy będzie kosztować 7,5 mln funtów i będzie trwać od 2009 do 2013 roku.

Dalsze fazy projektu modernizacji wybrzeża mają potrwać do 2038 roku.

Andrew Holmes, dyrektor do spraw rozwoju w