Do góry

dom

Glasgow: "Jak kupić dom w UK"

W czwartek, 30 października w godzinach 18:30-19:30 w Newton House w Glasgow odbędzie się seminarium dla społeczności polskiej mieszkającej w Szkocji na temat zakupu domu w Szkocji. Wstęp jest bezpłatny.

Uczestnicy spotkania będą mogli posłuchać prezentacji – przetłumaczonych na język polski:

Caesar Howie – jednej z największych szkockich firm prawniczych oraz agentów nieruchomości, którzy mają także oddział Polski;

Sprzedaż domów w Irlandii Płn. spadła o połowę

Sprzedaż domów w Irlandii Północnej spadła w porównaniu z zeszłym rokiem o 50%. To wynik badań przeprowadzonych przez University of Ulster – donosi BBC.

120 agencji nieruchomości w całej Irlandii Północnej, które brały udział w badaniu, sprzedało łącznie 1 044 domy w okresie od kwietnia do czerwca tego roku. To więcej niż w pierwszym kwartale roku (wówczas sprzedano tylko 896 nieruchomości), ale o połowę mniej niż w tym samym okresie w roku 2007.

Sprzedajesz nieruchomość w Irlandii Płn.?

Dom lub lokal mieszkalny, będący przedmiotem sprzedaży w Irlandii Północnej, musi teraz posiadać świadectwo energetyczne – informuje serwis BBC. Jeśli planujesz sprzedaż nieruchomości, koniecznie zapoznaj się z nowymi przepisami.

Wymagany Certyfikat Świadczeń Energetycznych (The Energy Performance Certificate) pozwoli potencjalnym nabywcom dowiedzieć się jak energooszczędny jest lokal.