Do góry

koncert

Koncert The Speakers Corner Quartet

Wytwórnia muzyczna Lanquidity Records zaprasza do duchowej podróży po współczesnej muzyce z The Speakers Corner Quartet. Niecodzienny, oryginalny skład instrumentalny tworzą: wiolonczela, kontrabas, perkusja oraz flet.

To właśnie dobór instrumentów, wpływy muzyki wschodu i zachodu oraz korzenie utworzenia zespołu – który powstał jako przyczółek muzyczny legendarnych hip-hopowych sesji open mic pod nazwa “Speakers Corner” w Brixton – wpływają na jego nieporównywalne brzmienie i różnorodność kompozycji.

"Rock Nocą" w Edynburgu

Bardzo dobrze znany w Polsce festiwal "Rock Nocą" w tym roku zagości również w Edynburgu. 27 lutego w klubie GRV odbędą się pierwsze eliminacje do koncertu finałowego. Zagrają zespoły z Wielkiej Brytanii, które chcą się pokazać nie tylko polskiej publiczności. Wystąpi miedzy innymi znany już z koncertów WOSPowych i Andrzejkowego zespół "Fox Gang".

Konkurs

Dla wszystkich użytkowników portalu Emito.net mamy niespodziankę – sześć pojedynczych zaproszeń na koncert.

Marcowe koncerty w Perth

Kabaret Ani Mru Mru

Dla polskiej społeczności Szkocji pierwszy tydzień marca zapowiada się wyjątkowo ekscytująco – ulubieniec publiczności Kult, legenda polskiego folku Kapela ze Wsi Warszawa (Warsaw Village Band) występująca razem z topową szkocką grupą Peatbog Faeries – tak wiele atrakcji w ciągu tygodnia! Polish Spring–Scottish Tides, pierwszy polsko-szkocki festiwal kulturalny, największe polskie wydarzenie kulturalne roku, rusza w Perth w Szkocji już pod koniec lutego b.r. Tam po prostu trzeba być!

Metallica UK w Szkocji

31 października w Edynburgu, 1 listopada w Dundee i dzień później w Glasgow zagra grupa, która przez fanów została uznana za jeden z najlepszych zespołów tributowych Metallici.

Wyniki konkursu

Wylosowane zostały dwa nazwiska wśród autorów poprawnych odpowiedzi w konkursie. Na koncert wraz z osobą towarzyszącą wybiorą się:

  • Monika Woźniacka
  • Michał Jaworski
  • Krzysztof Nowak

O zespole

Polska impreza w Edynburgu

W niedzielę 2 listopada w edynburskim klubie Cabaret Voltaire odbędzie się koncert zespołu Pigułka. Po koncercie odbędzie się impreza, na której grana będzie tylko polska muzyka.

Wyniki konkursu

Wylosowane zostały dwa nazwiska wśród autorów poprawnych odpowiedzi w konkursie. Na koncert wraz z osobą towarzyszącą wybiorą się:

  • Marzena Pelczar
  • Agnieszka Cieślak

O zespole

Recital polskiego pianisty

W najbliższą niedzielę, 26 października, w Edynburgu odbędzie się recital polskiego pianisty, Janusza Florczyka. Słuchacze spędzą nastrojowy wieczór przy utworach kompozytorów XIX i początku XX w., wybranych spośród kanonu klasycznych kompozycji na fortepian solo.

Na koncert zaprasza Szkocko-Polskie Towarzystwo Kulturalne.

Polska impreza w Edynburgu

W niedzielę 2 listopada w edynburskim klubie Cabaret Voltaire odbędzie się koncert zespołu Pigułka. Po koncercie odbędzie się impreza, na której grana będzie tylko polska muzyka. Dla wszystkich osób, które chcą wybrać się na koncert i imprezę po koncercie mamy niespodziankę: dwa podwójne zaproszenia.

KONKURS

Aby wziąć udział w konkursie należy poprawnie odpowiedzieć na następujące pytanie: Ile osób gra w zespole Pigułka?

Bilety na koncert rozlosowane

10 października w Edynburgu, 11 października w Glasgow i dzień później w Aberdeen wystąpi The Ded Hot Chili Peppers - tribute band (zespół muzyczny, którego działalność polega na odtwarzaniu muzyki innej istniejącej wcześniej lub współczesnej grupy).

Rozlosowane zostały bilety na koncert The Ded Hot Chili Peppers. Wśród autorów poprawnych odpowiedzi wybrane zostały trzy nazwiska. Na imprezę wraz z osobą towarzyszącą wybiorą się:

  • Lucyna Sklarczyk
  • Katarzyna Grzonek
  • Maciek Góral

Bilety na The Doors Alive rozlosowane

Rozlosowane zostały podwójne zaproszenia na koncert zespołu The Doors Alive, który jest brytyjskim naśladowcą legendarnej grupy The Doors. Koncert odbędzie się w sobotę 19 lipca o godzinie 19.00 w klubie The Bongo.

Poprawna odpowiedź na pytanie konkursowe brzmiała: Założycielem i wokalistą zespołu The Doors był Jim Morrison.

Podwójne zaproszenia na koncert wylosowali:

- Ela Piasecka;
- Leszek Stelmachowski.

Zwycięzcom gratulujemy.

Kiedy?

Sobota19 lipca, godz. 19.00

Gdzie?

Bongo Club
89 Holyrood Road
Edynburg

Imprezowa Wielka Brytania

Dwudniowy festiwal muzyczny w Belfaście został odwołany ze względu na dużą liczbę innych koncertów planowanych w tym roku w UK – podaje BBC. To nie jedyna impreza anulowana z tego powodu.

W ubiegłym roku 35 000 fanów wypełniło Ormeau Park, by zobaczyć występy The Killers oraz Razorlight w ramach festiwalu Tennent's Vital. Pomimo dużej popularności imprezy, organizatorzy odwołują tegoroczną edycję z powodu dużej liczby – bo ponad 500 innych festiwali muzycznych, zaplanowanych w Wielkiej Brytanii w 2008 roku.