Do góry

Kampania Feniksa na liście finalistów Scottish Charity Awards

Organizowane co roku przez Szkocką Radę ds. Organizacji Wolontariatu (SCVO) nagrody Scottish Charity Awards są przyznawane najlepszym organizacjom charytatywnym działającym na terenie Szkocji.

Polska organizacja charytatywna Feniks dostała się do finału w kategorii Kampania Roku za kampanię „Zdejmij zbroję, pokaż blizny!”. Projekt jest odpowiedzią na wysoki odsetek samobójstw wśród polskich mężczyzn w Szkocji. Akcja nawołuje do zdjęcia tej symbolicznej zbroi i ukazania blizn, reprezentujących bolesne doświadczenia. Zachęca też mężczyzn i ich bliskich do rozmowy oraz aktywnego poszukiwania pomocy i wsparcia w radzeniu sobie z problemami.

Kampania stworzona przez wolontariuszy z Projektu Ambasadorów pod przewodnictwem Feniksa i See Me Scotland jest owocem kilkuletniej pracy nad problemem samobójstw Polaków w Szkocji. Jesteśmy niezwykle dumni, że kampania, a tym samym problem, któremu stawia czoło, zostały zauważone. Cieszymy się, że tak ważne przesłanie będzie miało szanse trafić do jeszcze większego grona odbiorców. Serdecznie zapraszamy do głosowania na nas w konkursie People’s Choice Award

– mówi Marlena Mkony, Polish Social Movement Coordinator organizacji Feniks.

Podczas gdy panel sędziowski wyłoni zwycięzców w dziewięciu różnych kategoriach, publiczność może wyrazić swoje zdanie, głosując w konkursie People’s Choice Award – odwiedzając stronę scvo.scot/vote – przed godziną 17:00, w środę 24 maja 2023 r. Zwycięstwo Fenika zależeć będzie więc w dużej mierze od głosów Polaków ze Szkocji.

Zwycięzcy Scottish Charity Awards 2023 zostaną ogłoszeni podczas uroczystej ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się 23 czerwca 2023 r. w Edynburgu. Galę poprowadzi prezenterka telewizyjna Sally Magnusson.

Aby zobaczyć pełną listę finalistów, odwiedź stronę internetową SCVO.

„Zdejmij zbroję, pokaż blizny!” – kampania o zdrowiu psychicznym mężczyzn w Szkocji

Polak ze Szkocji opowiada o swoich problemach z depresją

Komentarze