Do góry

Polscy blogerzy w Wielkiej Brytanii

Są kucharzami, rodzicami, makijażystkami. Zaczęli publikować będąc na emigracji lub wiele lat przed podjęciem decyzji o wyjeździe w kraju. Interesują się modą, polityką, gotowaniem. Chociaż bardzo się od siebie różnią, to łączy ich jedno - są polskimi blogerami, którzy tworzą w Wielkiej Brytanii.

Blogerzy kontra opinia publiczna

Dzięki portalom takim jak Facebook, Youtube czy Instagram, publikować może każdy. Przez to wkład pracy blogera w film lub artykuł jest niejednokrotnie niedoceniany. Godziny spędzone na szukaniu pomysłów, kręceniu materiału i finalnej obróbce, w efekcie dają kilkunastominutowy film lub stronnicowy artykuł. Dla wielu to efekt, który nie jest warty poświęconego czasu i energii, dla innych unikalna metoda na wyrażenie siebie.

Kontrowersyjna staje się kwestia zarobków. Ich wysokość zależy od publiki do jakiej docierają materiały. To dość rzadko poruszany temat w kręgu internetowych twórców, ponieważ w tej kwestii spotykają się z krytyką ze strony swoich widzów. Niektórzy odbiorcy potępiają blogerów, którzy zarabiają na reklamach lub są sponsorowani przez firmy. Zarzuca się im nierzetelność, ponieważ opinia o danym produkcie jest opłacona przez producenta. Z drugiej strony, blogerzy potrzebują środków na prowadzenie kanału, a jeśli decydują się poświecić tylko tworzeniu, także na życie. W realnym świecie, nikt nie gani właściciela sklepu za wieszanie reklam w witrynie, a w świecie wirtualnym powierzchnią handlową staje się każdy kanał czy blog.

Polscy blogerzy, którzy tworzą w Wielkiej Brytanii

Vlogerka nieesia25

Mieszka w Londynie i swój kanał na YouTube prowadzi od 2009 roku. Jej filmy zostały obejrzane ponad 69 milionów razy. Kocha kosmetyki, ale na jej kanale można znaleźć też filmy opisujące blaski i cienie życia w Wielkiej Brytanii. Od 2013 roku prowadzi również kanał dla rodziców, JamesMumSaid, na którym dzieli się ze swoimi widzami doświadczeniami jako mama dwójki chłopców.

Blogerka Mama w UK

Blog Mama w UK to najlepszy polskojęzyczny blog w UK, nagrodzony w 2015 przez czytelników w konkursie Pokaż Bloga. Prowadzi go Kasia, która mieszka w Londynie. Pisze o życiu na emigracji, a w szczególności o blaskach i cieniach macierzyństwa. Często porusza tematy takie jak dwujęzyczność dzieci, adopcja czy system edukacji na Wyspach.

Vlogerka katarzyna

Katarzyna zaczęła swoją przygodę z YouTube pięć lat temu. Na swoim kanale publikuje recenzje kosmetyków i produktów, które możemy znaleźć w popularnych sklepach stacjonarnych, takich jak Ikea czy Primark. Na co dzień mieszkająca w Edynburgu blogerka, ostatnio nagrała kilka filmów o życiu w Szkocji.

Blogerzy Szkocki.pl

Blog Szkocki.pl od 2017 roku prowadzą Mateusz Błażejczak i Tomasz Bobrowski. Ich blog zawiera niezbędne informacje, których potrzebuje każda osoba odwiedzająca Szkocję: najlepsze miejsca noclegowe, wypożyczalnie samochodów oraz ciekawe atrakcje, których nie ma w wielu przewodnikach. Na ich blogu można znaleźć również mapę Szkocji z zaznaczonymi punktami, które warto odwiedzić.

Vloger Jestem Borowicz

Prowadzący, Adam Borowicz, od ośmiu lat zarabia na chleb w Szkocji, która stała się jego drugą ojczyzną. Jego wielką pasją jest gotowanie oraz odkrywanie nowych smaków. Przygody kulinarne Adama możemy śledzić od 2017 roku na jego kanale na YouTube. Połączenie śląskiej gwary ze szkockimi daniami dały mu dużą popularność i miliony wyświetleń już po kilku miesiącach od publikacji pierwszego filmu.

Vloger uRban w Londynie

Adrian Urban to polski producent muzyczny i prowadzący kanału uRban w Londynie. Na swoim kanale publikuje filmy ze swoich podróży. Często też opowiada o swoich doświadczeniach nie tylko z życia podróżnika, ale też emigranta mieszkającego w Londynie. Obserwuje go ponad 67 tysięcy widzów a jego fimy są wyświtlane setki tysięcy razy.

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis

Komentarze 70

Profil nieaktywny
Delirium
#102.02.2019, 20:35

Dżizys, głównie kosmetyki i gary, noe dziwota, że z blogosfery ludziska mają regularny polew.

Bloger to był Bishop, który w interesujący sposób przybliżał nam brytyjską historię, a to, tam wyżej, to są popierdółki jakieś.

:)

Profil nieaktywny
Hooligan
#202.02.2019, 20:38

Blogerzy, vlogerzy, youtuberzy - a robić ni ma komu :) Instagram - wow! I ci "folowersi" czy jak tam tych cudaków zwał. W artykule zapomniano dodać, że ludzka głupota jednak nie ma dna - a 90% takich materiałów nie nadaje się nawet do kabaretu :) Jak się jest "wybitnym" talentem z dwoma lewymi przeszczepami to tylko internet pozostaje :)

TuneUp
78 452
TuneUp 78 452
#302.02.2019, 21:08

No nie umiem jakos sie zainteresowac garkami I mazidlami… ale zainspirowana znalazlam calkiem fajny kawalek bloga Biskupinki. Czy jeszcze pisze kobitka? Z Aberdeen :)

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#402.02.2019, 21:09

szlak na trzevh siostrach, bardzo przyjemny, zwlaszcza zima, jak mozna sobie usiasc na zasniezonym stoku i popatrzec na auto w oddali, takie malutkie, jak mrowecki.

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#502.02.2019, 21:52

A można być blogerę-emiterę?

Profil nieaktywny
Delirium
#602.02.2019, 22:37

Nie, natomiast można być emiterę-trollerę, jednakże konkurencja jest ogromna, walka o "folowersuf"- mordercza i wyczerpująca, nagrody i inne splendory wątpliwe, a jedyną nagrodą dla zwycięzców są dożywotnie bany. ;)

Profil nieaktywny
Delirium
#702.02.2019, 23:02

" W realnym świecie, nikt nie gani właściciela sklepu za wieszanie reklam w witrynie, a w świecie wirtualnym powierzchnią handlową staje się każdy kanał czy blog,"

Bzdura. Czym innym jest baner czy plakat w witrynie, a czym innym reklama natywna na blogu czy stronie, tekst czy pseudo-test sponsorowany przez producenta bez wyraźnego oznaczenia, który jest zwykłym nabijaniem ludzi w butelkę.

Blogosfera to bardzo często towarzystwo wzajemnej adoracji, o znikomych kompetencjach i bez odpowiedniej wiedzy do zajmowania się tematem, co wspaniale i w przezabawny sposób obnażył Filip Chajzer bodajże 5-6 lat temu, wypytując "szafiarki" i "szafiarzy" o najnowsze kolekcje Hansa Klossa, Svena Hannavalda, Karela Gotta i duetu Schleswig & Holstein (jeżeli ktoś nie pamięta lub nie widział - polecam filmik, od 0:33):

https://www.facebook.com/DzienDobryTVN/videos/593579317372036/

Profil nieaktywny
Hooligan
#903.02.2019, 09:12

#7

Ponadto otwarcie sklepu nie jest tak prostą sprawą jak otwarcie bloga, vloga i tych innych pierdół. Właściciel sklepu nie wystawia cudzych reklam tylko swoje, za wykonanie których sam musi zapłacić (drukarnia, neony, stojaki, itp.) - więc co mają do tego reklamy na kanałach w necie? Nikt nie kontroluje takich kanałów więc mnożą się jak grzyby po deszczu. Pomijając już wybitne youtuberki testujące kosmetyki (a jest ich ponad pierdylion) to rozwalają też kanały o "mamach" (a raczej "madkach" jak nazywają je internauci). Nie ma to jak 20-sto kilku letnia matka mająca dwu, trzy letnie dzieci - i opowiadająca o trudach wychowawczych, bo przecież o życiu wie już wszystko (bo mając 20 kilka lat "wie" co to życie!) a po 2 latach wychowywania potomstwa wydaje jej się że jest już wybitnym specjalistą. Poniżej bardzo popularny taki kanał, normalna "petarda" - chyba widać dlaczego :) Oczywiście autorka Magda nie widzi nic śmiesznego bo ciągnąć temat musi dalej:

Profil nieaktywny
Delirium
#1003.02.2019, 09:15

#8

Dzień dobry,

poproszę o dostarczenie kilku próbek oferowanego towaru na mój domowy adres w celu potwierdzenia jakości przed sfinalizowaniem zamówienia.

Pozdrawiam

jacek05
Redakcja
290
jacek05 290
#1103.02.2019, 09:24

Delirium,

Czy wyczerpałeś już zapas jadu?

Profil nieaktywny
Delirium
#1303.02.2019, 10:35

Jadu? Jadowita jest twoja reakcja na komentarz, w którym nie brzmią oklaski. ;)

Wyrażam własną -i nie tylko- opinię na temat blogosfery. Nie atakuję autorki, odnoszę się, jak najbardziej rzeczowo, do kwestii reklam umieszczanych na blogach, poruszoną przez autorkę tekstu, która nieudolnie probuje usprawiedliwiać blogowe "zagrywki", będące (w mojej ocenie) brakiem szacunku dla czytelnika i robieniem z niego "wała".

Niestety, zapomniałem przy tym, że od pewnego czasu akceptowane są tylko "słitaśne" komentarze, rozanielone i pełne zachwytu nad każdym słowem napisanym przez autorów publikowanych tutaj tekstów.

Jacku, czy masz jakieś problemy z akceptacją faktu, że niejaki Chajzer, zadając kilka prostych pytań z użyciem kilku nazwisk znanych średnio uważającemu na historii przeciętnemu 11-latkowi, obnażył miałkość, "niegramotność" i sztuczność tego środowiska?

Prowadząc bloga/vloga/fanpage'a/konta na insta/twitterze trzeba liczyć się nie tylko z zachwytami, ale i krytyką oraz -czy nam się to podoba, czy nie- hejtem.

Wielu początkujących blogerów zwyczajnie kupuje polubienia i użytkowników, vlogerzy żenująco skamlą w komentarzach o łapki w górę w zamian za lajka - ty twierdzisz, że pluję jadem, wyrażając brak akceptacji dla takich działań.

Jacku, bez urazy, ale nie było cię tutaj, gdy z niecierpliwością czekaliśmy na każdy tekst Bishopa z Aberdeen (publikowany na emito bodajże w każdą środę). Nie była to żadna "wielka literatura" - ot, trochę interesujących faktów pozbieranych w sieci, podanych w przystępny, interesujący sposób. Pod jego tekstami toczyły się długie, żywe dyskusje.

Bishop nie musiał sztucznie zabiegać o uwagę przez publikację linków do jego bloga w "preclu" pisanym pod kątem SEO. ;)

Możesz porozmawiać o tym z Karolem... bez urazy, naprawdę nie zrozum mnie źle, nie doszukuj się w tym, co teraz napiszę, jakichś osobistych wycieczek, ale -jak mawiał pan Frasyniuk- k°°°a, nie było cię tam. ;)

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#1403.02.2019, 11:17

Tutaj Jacku, Esha ma racje.

Też mi sie wydaje że kolega “krytykuje” raczej śemrodowisko.

Natomiast jeżeli chodzi o wylewaniu jadu, zapraszam do tematu obTesli, gdzie Iwo, nie jakis tylko, tylko Iwo wylewa wiadro pomyj i gorzkich żali z przeszłości, wrecz nie kryjac satysfakcji

ludzie różnie reaguja na 40-tke.

Co do sfery blogowej, to pewna bardzo madra małżonka, stwierdziła tak: gdzie nie spojrze każdy jest coachem(internetowym, taki niby blog), jest już tyle coacherów, że nie ma już kogo coachować.

Profil nieaktywny
Hooligan
#1503.02.2019, 11:22

#14

Widzisz, to zupełnie jak z siłowniami czy fitness klubami - obecnie więcej jest "trenerów personalnych" niż ćwiczących.

iwo
7 761
iwo 7 761
#1603.02.2019, 13:03

bus_37 prawda zabolala co?

oddalam Tobie procent tego czego dostalam od ciebie.. I tak mam ogromna satysfakcje, bo to potwierdza moja teorie o frustratach i zawistnych komentarzach na forum.

Ktos kto jest zadowolony z siebie widzi pozytywy.. inny bedzie sie "przychrzanial" - niech to bedzie nam nauka na dlugo.

40 dla mnie nic strasznego, kiedy zapytano 70latkow jaki wiek byl najlepszy to jest po 40tce, dzieci odchowane i stabilizacja w pracy i finansowa, wiec nie moge sie doczekac:)

ale brawo za przyczepienie sie do wieku:) To zawsze swiadczy o wysokiej inteligencji emocjonalnej..

Nie mam nic madrego odpowiedziec.. oooo ktos nie ma nogi, jest czarny, brazowy, zielony , o jest jak zripostowac:)

na silent disco na Edi xmas jakas smieciara wywalala opakowania po papierosach prosto na ulice, kiedy ladnie zwrocilam jej uwage , ze cos jej upadlo uslyszalam:

"are you even from Scotland"

Wiec brawo bus_37 ten sam poziom:)

rosniesz w oczach:)

TuneUp
78 452
TuneUp 78 452
#1703.02.2019, 13:28

'ale brawo za przyczepienie sie do wieku'

Kobitko kochana, to jeszcze lagodny szturchaniec byl!

Ja jestem z epoki pterodaktyli czy tam Bismarcka I zawsze ryzykuje, ze jak cos nie do smaku powiem, to okaze sie, ze moj wiek jest duzym problemem dla urazonego panoczka ;)

Idzie przywyknac, jak Pinczukowi do siedzenia w blocie!

Pozdro.

PS. a blogi madek jest jakis mus ogladac, Deliro? Odwroc oczeta w druga strone. Ja np. gustuje w blogach o faciach, co skapia na alimentach… historia w ujeciu pop mniej mnie rajcuje. Dla kazdego cos sie znajdzie w blogosferze :P

Someone78
366
Someone78 366
#1803.02.2019, 13:31

szkoda ze poziom "redaktora" odpornosc na krytyke, zarzadzanie komentarzami i calym portalem przypomina jego imiennika z tvpis....

wyglada na to ze po przejeciu wladzy przez kurs.... wroc j05 zaczyna sie tu robic nudno i smutno....

moderuje kiedy nie potrzeba, kiedy potrzeba nie moderuje itd...

pojawia sie miejsce na normalny portal w uk, moze i bym o tym pomyslal ale z racji ze niedlugo wyjezdzam na wczesna emeryture szkoda na to czasu.....

ps jak mogliscie pominac blog rafaello jego life coaching, zlote mysli, kacik fantastyczno kabaretowy?

sheen1
2 949
sheen1 2 949
#1903.02.2019, 13:38

qrka też mnie czterdziestka dorwała ;-)))

Delirium podpisuję się pod tym co napisałeś rękoma i nogami, w tej chwili co się dzieje w necie to masakra jakaś, wszędobylskie pustostany umysłowe, eee tam nie chce mi się o tym nawet pisać.

Pozdro.

harrier
10 907
harrier 10 907
#2003.02.2019, 13:51

''pojawia sie miejsce na normalny portal w uk, moze i bym o tym pomyslal ale z racji ze niedlugo wyjezdzam na wczesna emeryture szkoda na to czasu.....''

ajaj, no szkoda wielka, ze nie bedzie 'normalnego' portalu z Twoimi wywodami nt czym jest seks dla obcych userek I kto jest wzorowo matko. Czy tez madko?!

No naprawde zal!

Profil nieaktywny
Delirium
#2103.02.2019, 13:53

Harrier,

czego nie zrozumiałaś?

Odnosisz się do kwestii, których nie poruszam. Piszę o jakości blogów, przywołując przykład Biszopa (nie: "bishopa", jak napisałem wielokrotnie wcześniej- przepraszam za błąd, powtórzony parokrotnie w każdym wpisie) jako pozytywny przykład dobrej roboty, o niekompetencji blogerów, żenującemu wciskaniu produktów pod płaszczykiem rzetelnych testów konsumenckich, etc. - ty w odpowiedzi rzucasz mające się nijak do treści "kto zmusza...", którym można uciąć każdą dyskusję na każdy temat, oraz nieudolną, bardzo chybioną próbę wycieczki osobistej. Piszę o samym środowisku, o którym (wybacz) nie masz bladego pojęcia.

Kobitko kochana, to jeszcze lagodny szturchaniec byl!

Odnoszę wrażenie, że masz problem ze zrozumieniem treści... wiek? ;) ;P

ty naprawdę tyle tego masła żresz, czy ktoś się do nas dosiadł?

;)

Someone78
366
Someone78 366
#2203.02.2019, 13:59

kijeeeeeeeevna szybko lajkuj 20stke twoja kolezanka po fachu potrzebuje poklasku...

a swoja droga harrier musialem powiedziec cos prawdziwego skoro tak ci utkwilo...... wspolczuje partnerowi.... moze jakas terapia???

jak widac postrzeganie rzeczywistosci masz smutne ale to na szczescie nie moj problem....

Profil nieaktywny
Delirium
#2303.02.2019, 14:04

Someone78 311

#18Dziś - 13:31

szkoda ze poziom "redaktora" odpornosc na krytyke

Ja go nawet nie krytykowałem, ani też autorki tekstu, chociaż napisany jest bardzo "preclowym" językiem (kto miał do czynienia z copywritingiem, SEO, pozycjonowaniem wie, co mam na myśli).

Krytykuję natomiast tzw. blogosferę, polemizuję z usprawiedliwianiem wciskania rozmaitych produktów przez blogerów, pod pozorem niezależnych testów czy poprzez zamieszczanie wpisów sponsorowanych, bez wyraźnego oznaczenia charakteru tekstu.

Wierzę, że Jacek nie miał złych intencji, dopadła go chwilowa pomroczność jasna spowodowana porannym niedoborem kofeiny w organizmie oraz ilością moich zgłoszeń wpisów jakiegoś tłuka-spamera, zapraszającego nas wszystkich na ku••y. ;)

Profil nieaktywny
zbytnik
#2403.02.2019, 14:10

Ludzie przeciez Internet nie jest obowiazkowy? Nikt nie zmusza do czytania blogow z ktorych wyziewa glupota czy nachalny marketing?

Wchodze raz patrze, oceniam I tyle bye.

Na blog Biszopa mozesz sobie Delira wejsc, znajdziesz latwo w sieci, nie musisz zebrac o to tutaj.

Someone78
366
Someone78 366
#2503.02.2019, 14:12

zbytnik

#24Dziś - 14:10

Ludzie przeciez Internet nie jest obowiazkowy? Nikt nie zmusza do czytania (tematow) z ktorych wyziewa glupota czy nachalny marketing?

dlatego wlasnie twoje tematy sa pomijane na forum ;)

Profil nieaktywny
zbytnik
#2603.02.2019, 14:14

#25 pudlo misiu I brak orientacji he he, moje tematy sa najczesciej komentowane ;)

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#2703.02.2019, 14:17

Iwo?

Prowadzisz jakis dzienniczek, kto co gdzie komu? Powaznie? Serio?

Wszyscy wlasnie dobijamy do 40-tki, tylko jak juz pisalem, kazdy inaczej reaguje. Jeden patrzy do przodu, jeden wyciaga gorzkie zale z przeszlosci.

Btw, niepamietam zebym kiedykolwiek w jakis konkretny i zamierzony sposob osmieszal/trollowal.

Drodzy forumowicze, jest to bezczelne oszczerstwo osoby ktora kiedys podala reke w realu.

Pzdr.

Profil nieaktywny
Delirium
#2803.02.2019, 14:19

Spadaj, zbytnik, my tu na trzeźwo rozmawiamy, leć wrzucić na forum jakieś cycki. ;)

Biszop żyje w Tajlandii, ma się raczej dobrze, zerka tutaj od czasu do czasu, nie musisz mi pisać, gdzie go znaleźć. ;)

TVP czy TVN też nie trzeba oglądać, a jednak od czasu do czasu zajmujesz się skrobaniem o tej drugiej. ;)

Poniał?

...nie bardzo?... cóż... :)

Profil nieaktywny
Delirium
#2903.02.2019, 14:20

zbytnik 1 209

#26Dziś - 14:14

#25 pudlo misiu I brak orientacji he he, moje tematy sa najczesciej komentowane ;)

Po prostu zaczęły żyć swoim własnym życiem - nic więcej. :)

iwo
7 761
iwo 7 761
#3003.02.2019, 14:59

Poznałam cie w realu? Sorki nie pamietam tego.. kiedy?

iwo
7 761
iwo 7 761
#3103.02.2019, 15:00

... zaniki pamięci przy 40stce lol za dużo masła widać jem:)

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#3203.02.2019, 15:01

Sluchaj, masz jakis blizej nieokreslony problem do mojej osoby, zapraszam, wiesz gdzie mnie znalzesc.

A tak to pass.

Profil nieaktywny
zbytnik
#3303.02.2019, 15:03

nastepna prywatna wojenka na forum ?

iwo
7 761
iwo 7 761
#3403.02.2019, 15:06

„ludzie różnie reaguja na 40-tke

A to jak reagują świadczy o inteligencji emocjonalnej.

Tak jak i wspomnienie o dobieganiu do 40tki w celu dewaluacji postu.. okres i menstruacja miały wpasc na kolejny wpis?

Trzymaj poziom forum a nie uderzy cie to po tyłku w przyszłości i tyle.

Ile fajnych forumowiczów było co już nie zaglądają, bo troskliwości sie zrobiło.

Ile nowych ludzi pyta o coś to już są zajechani w 10 postach..

harrier
10 907
harrier 10 907
#3503.02.2019, 15:10

No wlasnie, Deliro, Iwo zjadla Ci maslo I przestan siem czepiac ;)

Ja do Ciebie z wycieczka osobista? A skad. Problem w polskim zyciu powszechny I bardzo interesujacy zreszta, jesli mowimy o tym samym.

iwo
7 761
iwo 7 761
#3603.02.2019, 15:14

Bus_37 jak mam problem wiesz gdzie mnie znalezc lol wybacz ale chyba wydaje cu się ze twoja osoba znaczy coś w moim życiu.

Jeszcze raz chodzi o twoje idiotyczne wpisy przy praktycznie każdym moim wpisie.

..W realu pamietam ludzi wartych zapamiętania:)

Profil nieaktywny
zbytnik
#3703.02.2019, 15:19

Delira za to zrobil sie czepialski I robi wycieczki osobiste. W zaden sposob nie odniosl sie do tego, ze nikt mu nie kaze czytac glupiotkich wpisow szafiarek I innych, tylko wyjechal, ze mam mu cycki wkleic?

Staczasz sie ;)

iwo
7 761
iwo 7 761
#3803.02.2019, 15:25

syf sie zrobil z osobistymi wycieczkam w tym temacie:)

haha oversharing typowy dla social media:)

TuneUp
78 452
TuneUp 78 452
#3903.02.2019, 15:44

Wycieczki osobiste siem czyta. Pasjami.

Iwo komentujes, ze jej 40 wyliczono.

Ja pisze: ''Kobitko kochana, to jeszcze lagodny szturchaniec byl''

Delira udaje, ze nie wie osocho, bo pilnuje masla I rzecze na to do mua:

''Odnoszę wrażenie, że masz problem ze zrozumieniem treści... wiek? ''

Ja nic nie poradze, ze jego wiek kaze mu jakies 'wrazenia odnosic'.

Jak juz bedzie grzybicem, to wszystko skuma. O ile dozyje, tfu, tfu, otpukac.

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#4003.02.2019, 16:06

Bijcie sie.

Profil nieaktywny
Delirium
#4103.02.2019, 16:13

#37:

Odniosłem się. Wcześniej.

harrier
10 907
harrier 10 907
#4203.02.2019, 16:53

40

Ty tez sie bij. Ja sie bez Ciebie nie bije :)

Profil nieaktywny
Hooligan
#4403.02.2019, 19:09

#43

Wypierdalaj z reklamą w której siedzi twoja stara i obsługuje pełną gębą klientów. Ja pier... tak ciężko tego debila upośledzonego zablokować?

nshadow.
3 372
nshadow. 3 372
#4503.02.2019, 20:00

Niedziela. Admini nie pracuja

A co do tematu to bycie influłenserę to nie takie złe jest. Bycie Z influłenserę jest do dupy bo odkąd moja ślubna zaczęła się udzielać z ćwiczeniami na Insta to w domu zrobił się jakiś je...ny kantorek od w-fu albo co najmniej zaplecze decathlona. Co chwila jakaś firma coś przysyła żeby z tym albo na tym ćwiczyć, legginsy i ciuchy to do niej przysylaja kontenerami jak dostawy do szmateksow a za jeden post z jakimś gownianym szejkiem na cellulit czy spalanie tam czegoś chcą po stowce płacić :)) qrwa jak tu żyć panie, jak żyć???

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#4603.02.2019, 20:25

45

Bardziej chodzi o to że 3lmn ludzi folołuje kolesia który robi psikusy swojej matce!!!

nshadow.
3 372
nshadow. 3 372
#4703.02.2019, 20:54

#46 to jest taki znak naszych czasow. Odmozdzyc się w najłatwiejszy sposób to dzisiaj dla niektórych szczyt rozrywki.

Nie zmienia to jednak faktu, że na takim np insta czy YT są ogromne pieniądze praktycznie za nic więc nie dziwi, że wielu robi to co tam umie. Najgorsze jest to, że nie ma czegoś takiego jak "poziom" że nie wspomnę o wysokim. Kiedyś największą klikalnosc miały filmy z kotami i śmieszne kompilacje. Dzisiaj jest takie bagno że nikt tego nawet nie filtruje bo nie ma jak.

Ludzie kupują lajki, komenty i followersow na peczki i w pakietach. Łatwo to jednak sprawdzić i każda większa firma ma marketingowcow weryfikujacych takich influłenserę.

Laska wyginajaca się na plaży, która obserwuje milion napalonych kolesi jest dla firm zerowym nośnikiem marketingowym bo co mogą przez nią sprzedać? Viagre chyba jedynie.

Blogerki I madki są już lepszym materialem ale jest ich już tyle, że firmy targetuja tylko te, które naprawdę maja potencjał sprzedażowy.

Profil nieaktywny
Hooligan
#4803.02.2019, 21:14

Takie rzeczy miały sens kilka lat temu, kiedy nie było reklam (nawet na YouTubie), poradniki zawierały sensowne treści, nie trzeba było przeszukiwać setek takich samych filmików, kiedy autorzy mieli normalną pracę a poradnikami zajmowali się hobbystycznie, opisywali tematy zgodne z ich wykształceniem czy zajmowaną pracą. A teraz? Siedzi taka Karyna maluje gębę pudrem i nawija tekstem wyczytanym z innych stron nawet nie wiedząc czy to co gada to prawda czy bzdury. Oczywiście Karyna nie pracuje - przecie sie udziela a to ją wykańcza. Mało tego opowiada o produkcie który jest opisywany jeszcze przez kolejnych 300 Karyn - i każda pierdzieli co innego. To samo dotyczy "superowych" matek - każda nawija co innego nawet jeśli sprawa dotyczy tego samego problemu - nawet jeśli rozwiazanie jest "jedno i proste" to u "madek" jest w uj skomplikowane i wymaga pół godzinnej relacji z domowej wytwórni "Szlachta doesn't work" z przerywnikami na reklamy co pół minuty.

kijevna
18 938
kijevna 18 938
#4903.02.2019, 21:19

ej, a skąd macie czas, żeby to wszystko przejrzeć?;) i checi?

nshadow.
3 372
nshadow. 3 372
#5003.02.2019, 21:20

#48

Dlatego teraz idealnym nośnikiem sprzedazowym jest tzw blogger wyspecjalizowany. Czyli taki, który jest hobbysta albo profesjonalistą i ma duży autorytet wśród obserwujących. Tu są najlepsze pieniądze. Zobacz jak radzą sobie blogi fotograficzne czy filmowe. Najlepsi dostają najnowsze puszki, gimbale czy obiektywy do testów i to wszystko warte grube tysiące.

iwo
7 761
iwo 7 761
#5103.02.2019, 21:21

ja to kiedys trzymalam insta na podroze, zeby jakies dobre zarcie/miejsca wykukac obok.

a teraz to jakie miejsce nie wrzucisz to siedzi doopa w mini gaciach/ stroju i wypina doope..

no gdzie te laski beda tylki wypinac gdy insta stanie sie passe jak FB..

Profil nieaktywny
Delirium
#5203.02.2019, 21:24

kijevna 15 688

#49Dziś - 21:19

ej, a skąd macie czas, żeby to wszystko przejrzeć?;) i checi?

? Praca taka. Bo my jezdeśmy blogery-recĘzenty. ;)

iwo
7 761
iwo 7 761
#5303.02.2019, 21:24

ktos ogladal juz Fyre na netflix?

to byl taki fajny festiwal promowany na social media:)

nshadow.
3 372
nshadow. 3 372
#5403.02.2019, 21:30

Iwo insta właśnie przegonil wszystkie inne platformy jezeli chodzi o profile biznesowe i stał się wiodącym nośnikiem handlowo marketingowym w necie. Po to właśnie go przejął Facebook i ustawia tak regulaminy, zasiegi i algorytmy, żeby insta stał się jak najbardziej komercyjny. FB wie już praktycznie wszystko o nas a jeżeli mamy konta na Insta to ta wiedza jest wykorzystywana przy targetowaniu nas i pokazywaniu tych infuencerow (czy produktów) , którzy mogą nas zainteresować i coś nam zareklamować.

Profil nieaktywny
Hooligan
#5503.02.2019, 21:30

#50

Już widziałem hobbystów na YT którzy za hajs rodziców pokazywani co sie stanie z najnowszym iPhonem jak się w niego zaje...ie siekierą :) :)

Profil nieaktywny
Delirium
#5603.02.2019, 21:35

#51:

toć o tym piszemy, iwo, że zrobił się śmietnik, miałkość nad miałkościami, łatwiej wyłowić wieloryba w stawie za

domem sąsiada, niż wartościową treść w social mediach. Próbuję zrozumieć, dlaczego tak bardzo oburzyło to Jacka. ;)

nshadow.
3 372
nshadow. 3 372
#5703.02.2019, 21:36

#55 kupa szlamu jest na YT nie da się zaprzeczyć. Jedyne na czym szlamersi mogą zarobić to jak mają duże zasiegi i obejrzenia to monetyzacja z reklam przed ich video. Chociaż teraz już firmy dające reklamy nie chcą płacić za umieszczanie ich reklam przed filmami o dupie maryni (mimo dużej oglądalności) bo i tak zbadali że odzew jest kiepski.

Profil nieaktywny
Hooligan
#5803.02.2019, 21:38

#54

Tu generalnie największą rolę odgrywa Google.

Profil nieaktywny
Hooligan
#5903.02.2019, 21:41

Przeglądając FB dziwnym trafem widzisz po lewej stronie produkty które niedawno szukałeś w google albo na eBayu.

nshadow.
3 372
nshadow. 3 372
#6003.02.2019, 21:41

Oczywiście, że gugel wie najwięcej ale ze się sprecyzuje Hooligan, chodzi o social media

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#6103.02.2019, 21:45

...wystarczy, ze jestes na jednej sieci wifi i produkty ktore ogladalem na Amazon pokazuja sie kobiecie na reklamach FB.

Ja nie mam FB ani nawet jej laptopa nie dotykam, to jest dopiero magia;)

Profil nieaktywny
Hooligan
#6203.02.2019, 21:47

Chodzi o wpływ wyszukiwań google - jak też np. eBaya na FB. Jak nie korzystam na FB z żadnych stron sprzedaży, nie klikam reklam - a i tak oglądam reklamy już "jakby widziane" :)

Profil nieaktywny
Hooligan
#6303.02.2019, 21:55

#61

Ale nie sugerują ich tobie tylko innej osobie, więc jaki ma to sens :)

nshadow.
3 372
nshadow. 3 372
#6403.02.2019, 22:08

Jedna sieć wifi, jeden router, IP, jeden rachunek, kilka urządzeń podłączonych, kilka kont na Google. Dobry klient :)

Profil nieaktywny
Delirium
#6603.02.2019, 22:27

Uwaga! Zawirusowany link w #65!

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#6703.02.2019, 22:38

Kliknales? Lol, tu desperacie. :)

ChaoticBiker
3 065
ChaoticBiker 3 065
#6804.02.2019, 10:57

Ja moze przedstawie tu prosty schemat, jak osiagnac sukces w blogosferach/internetach:

Jak zostac Life Coach:

Zacznij przedstawiac sie jako Life Coach

Jak zostac Dietetykiem/ nutritionist

Zacznij przedstawiac sie jako w.w.

Jak zostac znawca mody:

zacznij przedstawiac sie jako ....

A najlepsze na koniec - jak przekonac ludzi, by wciskali sobie kamienie i rozne dziwne przedmioty w odbyt, karmili swoje dzieci terpentyna i robili sobie regularne lewatywy z wybielacza:

Zostan homeopata / naturalnym uzdrowicielem / znachorem / szamanem.

Nakrec filmik na youtube o tym, jakie to swiatowe organizacje sa zle i lekiem na raka jest <wymysl totalnie losowa rzecz - popusc wodze fantazji - im bardziej niewiarygodne tym lepiej sie sprzeda>

PROFIT $$$

amanga
7
amanga 7
#6905.02.2019, 20:33

Nowy portal erotyczny na którym znajdziesz młode Panie

Miliony ofert lasek gotowych na wszystko

www.loveshol.ugu.pl

...........................

Zupełna anonimowość, Setki ofert z całego kraju.

Free fuuul dostępem

Bartoloo
19
#7015.04.2020, 12:51

Najlepsze filmy i seriale online!

Obejrzysz u nas każdy film !

https://twojvod.pl/