Do góry

II Międzynarodowy Dzień Edukacji Polonijnej

Gdzie?

online

Kiedy?

17.01.2021


II Międzynarodowy Dzień Edukacji Polonijnej zaplanowano na 17 stycznia 2021 roku i przeprowadzone zostanie za pośrednictwem Microsoft Teams. Wykłady odbędą się w czasie rzeczywistym oraz z możliwością odtworzenia nagranego materiału.

W programie przewidziano kilkanaście wykładów i warsztatów, a także panel dyskusyjny. Wykłady inauguracyjne wygłoszą: prof. Agata Roćko – Frazeologia w nauczaniu języka polskiego jako obcego, odziedziczonego oraz dr hab. Edyta Pałuszyńska  – Aforyzmy na lekcjach języka polskiego, krótkie teksty i ciekawe wykorzystywane na lekcjach. Ponadto swoją obecność zaznaczy grono znakomitych wykładowców i szkoleniowców zarówno z Wielkiej Brytanii, jak i Polski. Podczas II Międzynarodowego Dnia Edukacji Polonijnej rozstrzygnięty zostanie również Konkurs na Ucznia Roku Szkoły Polonijnej.

Rada naukowa konferencji: prof. Elżbieta Perzycka, prof. Agata Roćko, dr. hab. Edyta Pałuszyńska, dr hab. Mirosław Pęczak, dr Wojciech Drzeżdżon, dr Aleksandra Jędryszek-Geisler oraz dr Ewa Wojtowicz. Komitet organizacyjny: mgr Dorota Hrycak-Krzyżanowska, dr Aleksandra Jędryszek-Geisler, mgr Monika Plata, mgr Mariusz Rutczyński.

Organizatorem spotkania jest Polska Akademia Nauk Społecznych i Humanistycznych (PASSH) w Londynie.

PASSH to uczelnia, która za cel swojej działalności naukowo-dydaktycznej uznaje rozwój i poszerzanie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych: * organizacja konferencji naukowych, * udział w konferencjach międzynarodowych, * prowadzenie i publikacja multidyscyplinarnych badań naukowych (również w ramach programu Erasmus +), * współpraca z ośrodkami akademickimi w Polsce w celu realizacji studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych, * prowadzenie seminarium doktoranckiego, * promowanie polskiej nauki, kultury i języka polskiego na świecie.

Komentarze