“Skutkiem legalizacji aborcji, będzie to, że nie będą się rodzić paraolimpijczycy”- taką opinię wyraził irlandzki senator Brian O’Domhnaill - informują irlandzkie media.

O’ Domhnaill uważa, że dopuszczalność aborcji w sytuacji, gdy u płodu zdiagnozowano “wady śmiertelne” jest równoznaczne z uśmiercaniem przyszłych paraolimpijczyków. O’ Domhnaill przedstawił swoje zdanie podczas obrad senackiej komisji poświęconym ustawie chroniącej dzieci nienarodzone.
Senator argumentował, że ustawa legalizująca aborcję pozbawi życia ludzi “z prostej przyczyny ich niepełnosprawności”. Wypowiedź senatora spotkała się z ostrą reakcją innych polityków.
- To wyjątkowo podłe słowa. Jestem absolutnie przekonana o tym, że nie ma związku między niepełnosprawnością a śmiertelnymi wadami - powiedziała labourzystka Aideen Hayden.






Komentarze 14
The Labour Patry, szkoda że takich coraz mniej, paraolimpijczycy nie mają cienia wspólnoty z aborcją, można legalizować aborcję jeżeli ciąża jest wynikiem gwałtu, kazirodztwa lub zagraża życiu i zdrowiu matki, czy to aż takie trudne?
Ten senator też się kwalifikuje na paraolimpiadę - w szachach, z uwagi na swoją ułomność umysłową :P.
Byłby zapewne zwycięzcą! ;)
#1
*Party
Parafrazując senatora: Irlandzki senator: "Jak zorganizujemy rzetelną rehabilitację, to nie będzie paraolimpijczyków"