Stacja kolejowa Waverley powróciła wczoraj do normalnej pracy, po wykolejeniu pociągu w środę – pisze "Edinburgh Evening News".
Waverley Station, foto: Sheep purple, licencja CC BY 2.0
Pociąg usunięto z torów w Princes Street Gardens tej nocy po tym, jak Rail Accident Investigation Branch zakończyła swoje dochodzenie. Prawdopodobnie przyczyną wypadku była awaria automatycznego systemu, który uruchomił zwrotnicę w momencie, kiedy ostatni wagon jeszcze przez nią przejeżdżał. Jednakże pracownicy kolei wykluczają awarię zwrotnicy.
Wczesnym rankiem jeszcze niektóre pociągi nie mogły odjechać zgodnie z planem, ale ScotRail zapewnia, że wszystko zaczyna wracać do normy i pociągi będą odjeżdżać zgodnie z planem.
Komentarze 4
Awaria ? Akurat. My już wiemy, że sprawa ruskich :P
hehehe a mgla byla ?
Awaria zwrotnicy przyczyną wykolejenia
Jednakże pracownicy kolei wykluczają awarię zwrotnicy.
byla mgla... w tej mgle zwrotnica trafila do skupu metali, przez co nie mogla byc przyczyna wykolejenia
a od doglebnego wyjasniania tak trudnych przypadkow to sa zespoly parlamentarne
Zgłoś do moderacji