Do góry

Swietny tekst - 'Facet doskonaly'

Temat zamknięty
Opium
2 011
Opium 2 011
14.03.2013, 09:52

Chcialam sie podzielic z Wami, podczas czytania usmiech nie ustepowal z mojej zazwyczaj gradowo pochmurnej twarzy:

Facet doskonały jest przystojny. Ale nie za bardzo, żeby się inne nie oglądały. Po drugie starannie ogolony. Z dwudniowym zarostem. Kolejna sprawa: oczy. To ważne. Oczy muszą być jasne, przejrzyste, uczciwe, najlepiej czarne. Włosy? Długie gęste kręcone, dokładnie przystrzyżone. Blond o zdecydowanej kasztanowej barwie, z lekką łysiną.

Niezbyt wysoki, dwa metry. Szczupły, wysportowany, z brzuchem. Totalny luzak w garniturze. Wydepilowany niczym małpa. W łóżku delikatny jak bestia. Wrażliwiec, poeta, umięśniony jak Schwarzenegger.

Szarmancki. Nieznajomy w podróży powinien taszczyć bagaże. Ale niezbyt ochoczo, bo wyjdzie, że złodziej. Powinien się serdecznie uśmiechać, półgębkiem, najlepiej wcale. Sprawiać wrażenie miłego, stonowanego, odpowiedzialnego wariata.

Świetnie, gdyby był lekarzem. Artystą. Księgowym. Kierowcą rajdowym. Żeby miał psa. To znaczy kota. Świnkę morską. Rybki. Żadnych zwierząt!

Co jeszcze? Musi być inteligentny. Tylko żeby się nie mądrzył! Miły. Ale nie jakiś milutki. Dowcipny, ale nie wesołek. Taki trochę zadziorny, zawadiacki. Hm, typ spod ciemnej gwiazdy… Ale z kryształową przeszłością! Chodzi o to, żeby nas po rękach całował, w drzwiach przepuszczał i rachunki płacił. I nie puszył się tym męskim szowinizmem, z cmokaniem w dłoń nie wyskakiwał. I niech pamięta, że jesteśmy niezależne, w końcu stać nas na zapłacenie rachunku! O, żeby mówił komplementy. Tylko, niech nie przesadza. Właściwie, lepiej niech się w ogóle nie odzywa.

Ma być wierny. I zazdrosny jak talib. Niech się jednak nie wtrąca w nasze sprawy, bo i tak ich nie zrozumie. Choć, oczywiście, jest cudownie wyrozumiały.

Podsumowując, Facet idealny to piekielny macho, sto procent mężczyzny, chodzący testosteron. Świetnie gotuje, robi zakupy, zajmuje się dziećmi. Ba! On karmi je piersią.

Sylwia Kubrynska

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#459125.06.2013, 11:30

zyczycie sobie jeszcze pare wklejek z pudelka?

mandolina
2 423 44
mandolina 2 423 44
#459225.06.2013, 11:32

asbo ja poprosze, cos o zalosnych, podstarzalych, facetach ,zaniedbujacych zony bo sa uzaleznieni od dosrywania innym na portalach spolecznosciowych:)

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#459325.06.2013, 11:35

No właśnie, żałośnie. Nie dość, że kołtun to jeszcze pamiętliwy. Z tym, że o swoich żałosnych wypowiedziach za ch..ja nie pamięta. Zakłamanie rośnie i puchnie.

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#459425.06.2013, 11:40

Dobra. Masz już wolne mandolina. Teraz możesz dalej mamić, może ktoś się złapie na twój "lep". Idę dopieszczać żonę.

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#459525.06.2013, 11:40

Ech ci faceci… żyją sobie spokojnie w tych swoich związkach, aż tu nagle, w okolicach czterdziechy dopadają ich kryzysy. I to bynajmniej nie finansowe, bo z reguły na tym etapie życia w tej dziedzinie osiągają akurat najwyższą formę. Tu jest spokój, ale na innych płaszczyznach, ho ho ho… dzieje się czasem i to ostro. Buchający testosteron, codzienna małżeńska monotonia wypełniona tymi samymi domowymi obowiązkami, wyzwalają w samcach ciekawość świata, wpychają w ramiona kolegów z pubu lub podwórka, a często również w ramiona innych kobiet. Dreszczyk emocji, towarzyszący ewentualnym romansom, dodaje podstarzałemu misterowi sporo adrenaliny. No bo przecież takie, (często sponsorowane) aksamitne młode ciało, bardziej przyciąga, niż nieco przywiędnięta jego zdaniem skóra ślubnej.

Kryzys wieku średniego. Znudzenie dotychczasowym życiem, domem, rodziną. Chęć szukania odskoczni, czegoś nowego… czegoś co nadało by pokrywającej się szarością rzeczywistości, większego kolorytu. Przypomniał mi się od razu film,… ba, nawet klasyk – „American Beauty” z dwutysięcznego roku, w którym główny bohater, czterdziestodwuletni Lester Brunham, przechodzi ten jakże trudny samczy okres. Kończy się on dla niego tragicznie, ale idealnie ukazuje objawy tego „powtórnego wieku dojrzewania”. Bunt w domu, w pracy, fajki, prochy, szybkie furki, sporty ekstremalne i młoda kobieta – koleżanka własnej córki… Hm… może i trochę przejaskrawiony scenariusz, ale właśnie ta jaskrawość najlepiej pokazuje problem.

Miałem na uczelni profesora. Facet w średnim wieku. Zajęcia na pierwszym roku… Podczas każdego spotkania, opowiadał nam o swoim wielkim szczęściu. Ukochanej żonie, dwóch wspaniałych synach i cieple domowego ogniska. Rozckliwianiu się nad tą miłością nie było końca. Co poniedziałek, witał nas, tą samą rodzinną słodziutką sielanką. Lata mijały, studia zmierzały do nieubłagalnego końca. Na piątym roku, los chciał, że znów natknęliśmy się na zajęcia z „kryzysowym”, jak się okazało profesorem. Tym razem o rodzinie nie było słowa… cichy zamknięty, po prostu nie ten człowiek. Okazało się, że dwa lata wcześniej, ukochana małżonka i potomstwo go znudziło. Odnalazł swój młodzieńczy wigor i temperament, w ramionach młodej studentki. W „nagrodę” za tak skuteczne poszukiwanie świeżej krwi, żona wystawiła jego walizeczki za próg. Mógł utrzymywać swoją młodą zdobycz, ale z rodziną rozstał się na dobre.

Ta sytuacja przypomniała mi też byłego premiera – Kazia Marcinkiewicza. Och, jaki był z niego ułożony, oddany rodzinie „krejzol”. Nie było dnia, żeby nie lansował się z synkami, w którymś z tabloidów. To grywał w piłeczkę, to jezdził na nartach w blasku fotograficznych fleszy…Ale cóż, kadencja się skończyła, Kazio wyjechał do Anglii, i odnalazł swoją nową „miłość” – mistrzynię intelektu i ciętej riposty, powszechnie znaną poetkę i blogerkę - ISABEL. Szczęściu Kazia nie było końca, a że w swoim rodzinnym mieście został uznany powszechnie za persona non grata, to już zupełnie inna bajka.

Zastanawiam się, czy każdy facet w średnim wieku, jest skazany siłą rzeczy na takie kryzysy. Rozmyślam o tym dlatego, bo mi na przykład nie zdarzył się okres młodzieńczego buntu, który ponoć jest tak powszechny (no chyba że ten bunt rozłożył się na lata i różnie dozowany w kolejnych stadiach trwa do dziś). Fakt, w sumie jeszcze zdarzyć mi się nie mógł, bo do wieku średniego, trochę tych wiosenek mi jednak brakuje, ale aż strach myśleć, co kiedyś mogę odstawiać, gdy testosteron zacznie szaleć.

Czy są mężczyźni, którzy w hormonalnym spokoju dożywają spokojnej starości, wiodąc stabilne, szczęśliwe życie ułożonych ojców i dziadków? Chyba tak, tylko… po co się na nich skupiać? Są znacznie mniej ciekawi od gniewnych czterdziestoletnich buntowników, przed którymi świat staje w pewnym momencie otworem.

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#459625.06.2013, 11:46

Młoda i atrakcyjna lekarz geriatra bada sędziwego dziadka. Po kilku chwilach
badania orzeka:
- Musi pan przestać się onanizować.
- Dlaczego?!
- Bo probuję pana przebadać...

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#459725.06.2013, 11:47

W przedziale w pociągu naprzeciwko starszego pana siedzi ładniutka, młodziutka dziewczyna w mini spódniczce. Mężczyzna zerka i zerka na jej nogi, w końcu mówi:
- Czy byłaby pani tak łaskawa i zakryła kolanka? I pani będzie cieplej, i ja drżeć przestanę...

mandolina
2 423 44
mandolina 2 423 44
#459825.06.2013, 11:49

Itak to facet z klasOM

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#459925.06.2013, 11:51

naszOM klasOM?

elastycznyjozef
21 092 15
elastycznyjozef 21 092 15
#460025.06.2013, 12:51

#4596,
A może miał Parkinsona?

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#460125.06.2013, 13:05

ponoc lepiej miec Parkinsona i podrygiwac na kozetce, niz Alzheimera i zapomniec, jaki pikny biust miala pani doktUr;)

mandolina
2 423 44
mandolina 2 423 44
#460226.06.2013, 11:50

Witam:)

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#460326.06.2013, 12:07

dzem dobry z tak pieknego poludnia:)

Brunon
940
Brunon 940
#460426.06.2013, 12:47

a co Ty robisz na poludniu, Asbo?

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#460526.06.2013, 12:56

mnieszkam ;p orientacja w czasie mi sie ocknela, gdy zalapalam, ze to 12sta chlasta ;)

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#460626.06.2013, 12:57

jak ja lubie miec wolne :D

Wojciech82
147
#460726.06.2013, 16:30

defekty teczniczne pewnej najwazniejszej czesci ciala widac tu jak na dloni co u niektorych !!!!!!!!!!!!!! dlaczego ??? why ???? co do cholery ??? sie dzieje z emigracja ????? zaduzo swobody , nie mozliwe to inne czyniki ze polska emigracja dostaje chopla !!! PRZYKRO NA TO PATRZEC !

Brunon
940
Brunon 940
#460826.06.2013, 16:54

a na co konkretnie przykro Ci patrzeć Wojciechu? Że Asbo lubi mieć wolne?

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#460926.06.2013, 17:07

ojojoj :(

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#461026.06.2013, 17:07

plakam rzewnymi lzami

lenowy
2 342 2
lenowy 2 342 2
#461126.06.2013, 17:08

Wojciech82

jeplo Cie ? czy mala niesprytność ? ;P

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#461226.06.2013, 17:11

#4608
niee, to musza byc 'inne czyniki'...hmm... kawe dzis czynilam i obiad...

Brunon
940
Brunon 940
#461326.06.2013, 17:32

Asbo ale defektów technicznych w żadnej najważniejszej części ciała u Ciebie nie stwierdziłem :D

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#461426.06.2013, 17:39

no nie wiem, Brunon, cos mi popiskiwalo w uchu ostatnio... sznurek sie pewnie obluzowal ;p

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#461526.06.2013, 17:40

albo jaskolkom sie mlode wykluly;)

Brunon
940
Brunon 940
#461626.06.2013, 17:44

ja nie wiem czy ucho mozna za "pewną najważniejszą część ciała", no chyba ze to rzeczywiscie ten sznurek :D

Profil nieaktywny
srup
#461726.06.2013, 17:48

witam rowniez

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#461826.06.2013, 17:48

no tak, pewnikiem Wojciech racje ma - 'za duzo swobody' (na supelek musze teraz zawiazac, to ciasniej bedzie) ;)

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#461926.06.2013, 17:50

cze, srup, zyjesz? chcesz sie z nami podzielic jakimis defektami technicznymi? ;>

Profil nieaktywny
srup
#462026.06.2013, 17:53

cze asbo jajko sie mi obluzowalo, opadlo deko nizej, tera nie jestem taki symetryczny :/

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis