Do góry

Wojna Polsko-Ruska

Temat zamknięty
bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
02.02.2022, 17:14
Karol
Admin
6 529 15
Karol 6 529 15
#153101.03.2022, 10:22

@oktarynka #1514:

Okazuje się, że to, czym żył świat jeszcze tydzień temu dziś można porównać do fanaberii wygodnego, dostatniego świata ludzi, którym ciagle jest mało poczucia bezpieczeństwa i gwarancji na jeszcze lepsze jutro.

Nom! Od lat słucham różnorakich podcastów, ale od tygodnia po prostu nie mogę :) Wszystko nagle wydaje się przyziemne i małostkowe. Ukraina wszystko przyćmiła.

oktarynka
26 571
oktarynka 26 571
#153201.03.2022, 10:24

omegan, posty #1460 i #1508 (na tej samej stronie, na ktorej jesteśmy) już o tym donosiły.

Przewiń w górę ;)

omegan
15 818
omegan 15 818
#153301.03.2022, 10:25

Pomoc Polski jest ogromna, lezka sie kreci. Wielu Ukraincow ktorzy przyjezdzaja do nas, jedzie do znajomych, rodziny, czesto gdzies dalej w Europie. Rzad polski powinien zrobic absolutnie wszystko by mozliwie rozladowac korki na granicy i pozwolic tym ludziom odpoczac.

Jakby kto jechal na Ukraine by przywiezc potrzebujacych, niech pamieta ze nie kupi tam benzyny. Niech ma na powrot ;)

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#153401.03.2022, 10:26

1530. Trolle, ruskie pieprzone trolle. Chrzanic antywacki.

Spojrz na text ponizej:

Kochani. Potrzebna pomoc.Dostałam informacje od koleżanki z Edynburga która w tej chwili jest 60km od granicy z Ukrainą♥️♥️♥️Ze szpitali wyrzucane są polskie dzieci chore na nowotwory żeby zrobić miejsce dzieciom ukraińskim aby te obejrzał lekarz.Zechce ktoś wspomóc te rodziny w leczeniu raka domowymi sposobami??Ktoś zorganizuje transport z darami??Kupi leki? Prześle pieniądze? Ktos uważa że jak takie dziecko umrze w domu to ich rodzice będą żyć w zgodzie ze swoim ukraińskim sąsiadem i patrzeć jak jego już umyte i zbadane przez lekarza biega szczęśliwe po podwórku?? Jesteśmy najlepsi w pomaganiu i sraniu we własne gniazdo

Sokole
11 396
Sokole 11 396
#153501.03.2022, 10:27

#31 ta cala sytuacja to taki shared experience ktory ciezko dzielic z ludzmi spoza naszej czesci Europy.

Miejscowi sie staraja, ale w pelni tego nie czuja

omegan
15 818
omegan 15 818
#153601.03.2022, 10:28

@1534

obrzydliwe. az szkoda to powielac

Karol
Admin
6 529 15
Karol 6 529 15
#153701.03.2022, 10:31

@Sokole #1535:

#31 ta cala sytuacja to taki shared experience ktory ciezko dzielic z ludzmi spoza naszej czesci Europy.

Racja. Polska się mocno zżyła z Ukrainą. Bo sąsiedztwo, bo emigracja, bo historia etc. Flaga może inna, ale ludzie ci sami.

omegan
15 818
omegan 15 818
#153801.03.2022, 10:32

obawiam sie ze prawdziwa zbrodnia na narodzie ukrainskim dopiero sie rozkreca. ruskie sa wsciekle, zdesperowane i maja swiadomosc ze niewiele maja do stracenia. beda zabijac ludnosc cywilna, beda dokonywac tych wszystkich rzeczy do ktorych jako ruska armia przywykli od zawsze. z cywili niech ucieka kto moze, armia i ochotnicy na pewno dadza z siebie wszystko w obronie swojego kraju.

zaluje ze nie bylem trepem, juz bylbym w drodze

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#153901.03.2022, 10:36

1536

Ja autentycznie zwymiotowałem jak zobaczyłem to na swoim wall(fb juz swierzbi od dawna, ale potrzebny na eventy itp).

To wszystko musi jebnac.

omegan
15 818
omegan 15 818
#154001.03.2022, 10:37

swiat juz nie bedzie taki sam po tej wojnie

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#154101.03.2022, 10:39

1538

Mnie sie krew gotuje na wlasnie zbrodnie przeciwko cywilom.

Bog tylko wie co sie dzieje w okupowanych wsiach i miastach. Patrzac na historie, to raczej srednio.

I wlasnie za ta wscieklosc, swiat powinien raz a dobrze rozprawic sie z ruskimi.

Karol
Admin
6 529 15
Karol 6 529 15
#154201.03.2022, 10:39

@omegan #1538:

obawiam sie ze prawdziwa zbrodnia na narodzie ukrainskim dopiero sie rozkreca. ruskie sa wsciekle, zdesperowane i maja swiadomosc ze niewiele maja do stracenia.

Mam wrażenie, że ruscy (jako armia) nie do końca są w synchronizacji z Putinem. Putin być może ma jeszcze jakiegoś asa w rękawie (kurek z gazem, broń atomowa), ale jak do tego nie dojdzie, to świeczka się powoli kończy.

beda zabijac ludnosc cywilna, beda dokonywac tych wszystkich rzeczy do ktorych jako ruska armia przywykli od zawsze. z cywili niech ucieka kto moze, armia i ochotnicy na pewno dadza z siebie wszystko w obronie swojego kraju.

Gdzieś czytałem, że ruscy strategicznie niszczą bloki mieszkalne etc żeby siać trwogę i paraliżować ruchy wroga wizją rozlanej krwi cywilów.

omegan
15 818
omegan 15 818
#154301.03.2022, 10:43

@Karol @Gdzieś czytałem, że ruscy strategicznie niszczą bloki mieszkalne etc żeby siać trwogę i paraliżować ruchy wroga wizją rozlanej krwi cywilów.

Obawiam sie ze to moze pojsc dalej i by wywrzec presje na prezydencie Ukrainy, uzyja broni masowego razenia wobec cywilow z ultimatum: przestancie sie bronic, bo uzyjemy jej znow. To moze zlamac kazdy opor

Karol
Admin
6 529 15
Karol 6 529 15
#154401.03.2022, 10:46

Zastanawia mnie jaka byłaby reakcja Zachodu na takie zagranie Putina. Jak dotąd Zachód bardzo mocno wspiera Ukrainę, ale po takim ruchu podejrzewam, że wojska US robiły by desant gdzieś w środku Rosji.

oktarynka
26 571
oktarynka 26 571
#154501.03.2022, 10:48

tacy świadkowie nadają większej wagi sytuacji tym, którzy są zbyt daleko, by poczuć:

https://mobile.twitter.com/SeanPenn/status/1498390093375016965?cxt=HHwWi...

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#154601.03.2022, 10:48

Czego nie rozumiem w tym calym bałaganie:

Jak moze reszta swiata stac i patrzec na ludobujstwo i nie mogac ruszyc palcem bo zlamie zasady. Podczas gdy druga strone tylko lamie zasady?

Gdy ruscy nie beda wiedziec o lamaniu zasad to nie bedzie lamania zasad?

Dlaczego ten gowniany konwoj pod Kijowem nie zostal zlikwidowany?

omegan
15 818
omegan 15 818
#154701.03.2022, 10:49

Moznaby zastosowac taktyke ruskich i wyslac im zielone ludziki. Armie NATO bez dystynkcji, bez oznaczen, tak jak oni to zrobili w Donbasie.

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#154801.03.2022, 10:51

Ano wstawic artykerie bez oznaczen i nakurwiac.

Jak ruskie zapytaja “kto to?”

“Twoja stara”!

omegan
15 818
omegan 15 818
#154901.03.2022, 10:51

@bus

dlatego ze ruskie maja atomy i rozpoczecie otwartych dzialan wojennych skonczy sie III WS i totalna masakra nie tylko Ukraincow ale i calego swiata.

oktarynka
26 571
oktarynka 26 571
#155001.03.2022, 10:51

Jak moze reszta swiata stac i patrzec na ludobujstwo i nie mogac ruszyc palcem bo zlamie zasady. Podczas gdy druga strone tylko lamie zasady?

Bo wszyscy się boją, że rozpocznie się III wojna światowa?

Karol
Admin
6 529 15
Karol 6 529 15
#155101.03.2022, 10:51

@bus_37 #1546:

Jak moze reszta swiata stac i patrzec na ludobujstwo i nie mogac ruszyc palcem bo zlamie zasady. Podczas gdy druga strone tylko lamie zasady?

Za dużo się dzieje, żeby na wszystko odpowiednio zareagować. Zachód na razie śle co tylko może, ale jak kurz opadnie to zaczną się właściwe procesy i konsekwencje tych zbrodni.

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#155201.03.2022, 10:53

Rozumie ze nie ma metody na ruskie nuke’s?

Poki co ruskie nie pokazuja jakos zaawansowania technologicznego?

omegan
15 818
omegan 15 818
#155301.03.2022, 10:53

cos czuje ze Chiny bardzo uwaznie przygladaja sie calej tej sytuacji i nie zdziwie sie jesli naplyna informacje ze i oni stawiaja armie w stan gotowosci. pytanie tylko kogo popra. wbrew pozorom nie zdziwilbym sie gdyby wyslali swoje zielone ludziki na tereny po ruskiej stronie swojej granicy, ktore sa zamieszkane przez milion Chinczykow. Maja z ruskimi rachunki do wyrownania i ziemie do odebrania, od XIX wieku, a oni nie zapominaja

omegan
15 818
omegan 15 818
#155401.03.2022, 10:54

Nie ma ratunku przez masowym atakiem nukow, gdyby byl, sytuacja na swiecie wygladalaby zupelnie inaczej.

shel
1 309
shel 1 309
#155501.03.2022, 10:55

#44

alarm w wojskach strategicznych ktore kontroluja arsenal nuklearny oznacza ze zostaly aktywowane procedury latwiejszego odpalania rakiet, zwykle tylko jeden okrent podwodny z bronia atomowa jest na dalekim patrolu, teraz pewnie wyszlo ich wiecej... amerykanie nie zaryzykuja ladowania gdzies na syberii

shel
1 309
shel 1 309
#155601.03.2022, 11:00

#52

odpalenie ruskich rakiet generalnie nie jest takie proste...

w historii mozna znalesc wiele przypadkow kiedy rosyjskie systemy uruchamialy sie automatycznie ale ludzie odpowiedzialni odmawiali uruchomienia pociskow nawet kosztem swojej kariery pozniej, nawet byla sytuacja bojki :)

shel
1 309
shel 1 309
#155701.03.2022, 11:02

z tego co pisza sa trzy walizki: jedna ma putin, druga minister chyba wojska i trzecia pewnie dowodca sztabu

omegan
15 818
omegan 15 818
#155801.03.2022, 11:02

cos czuje ze jesli putin by sie uparl, to rakiety moglyby poleciec. albo rakiety albo jego glowa

shel
1 309
shel 1 309
#155901.03.2022, 11:05

ale w tych walizkach nie ma guzikow :) nie wiadomo czy potrzeba wszystkich trzech zeby odpalic atak, generalnie te walizki lacza sie z centrami sterowania i dopiero ludzie w tych centrach podejmuja decyzje

shel
1 309
shel 1 309
#156001.03.2022, 11:06

nawet jesli putin uzylby walizki, nie jest pewne czy dowudcy central wykonaja rozkaz... przeciez tez maja dzieci i rodziny

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis