Do góry

glasgow

Zabierz swoje dziecko na spektakl

Stowarzyszenie "Dzieci dla Przyszłości" w Glasgow serdecznie zaprasza na spektakle przygotowane przez dzieci z Glasgow i Edynburga. Przedstawienia zostaną pokazane 30 maja 2009 roku w ramach "Dnia Rodziny" w Glasgow.

Przedstawienia "Za ósmą górą" w wykonaniu dzieci ze Świetlicy Polskiej w Edynburgu oraz "Kopnięte historie" w wykonaniu dzieci z Polskiej Szkoły Sobotniej im. J. Korczaka w Glasgow - będzie można zobaczyć w godzinach od 17.00 do 18.10.

Wejście od godziny 16.45
Koszt:
2 funty dla osoby dorosłej, 1 funt dla dziecka

Zaradnym łatwiej

Jeśli Polak chce, to potrafi – nawet w obcym środowisku. Taką konkluzję można wysnuć na podstawie przeprowadzonych ostatnio badań na grupie polskich internautów mieszkających w Glasgow.

Znaczna część badanej zbiorowości to młode kobiety dobrze mówiące po angielsku, zadowolone ze swojej pracy i optymistycznie nastawione do swej przyszłości, ale nie jest to wyznacznik przekroju populacji polskich imigrantów z Glasgow.

Glasgow: bezpłatne porady prawne dla Polaków

W środę 4 czerwca odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu: „Bezpłatne porady prawne dla Polaków”. Spotkania planowane są w każdą środę od godziny 16.00 do 18.00.

Jaki jest cel spotkań?

Celem jest pomóc ludziom, którzy faktycznie potrzebują wsparcia (np. ludziom, którzy znaleźli się w nieodpowiednim miejscu, o nieodpowiedniej porze oraz pomoc przy wszelkich sprawach, gdzie dzwonienie lub wysyłanie maili już nie pomaga). Jeśli nie jesteś pewien czy uzyskasz pomoc - po prostu zadzwoń.

Brytyjski film o polskich imigrantach

22 lutego na Festiwalu Filmowym w Glasgow odbędzie się brytyjska premiera filmu „Outlanders”, w którym zagrali dwaj polscy aktorzy: Jakub Tolak i Przemysław Sadowski. Film opowiada o losach dwóch braci z Polski, którzy przyjechali do Londynu w poszukiwaniu lepszego życia.


Adam, młody chłopak z Gdańska, po pogrzebie ojca wyrusza do Anglii w poszukiwaniu Jana, starszego brata, który od dawna nie kontaktował się z rodziną.