Do góry

Akcja charytatywna "Mikołaj z Wyspy"

Już po raz trzeci wystartowała w UK świąteczna akcja charytatywna "Mikołaj z Wyspy". Polega ona na tym, że dzieci z wybranego Domu Dziecka w Polsce otrzymają prezenty pod choinkę od mieszkających w Anglii rodaków.

W tym roku zbiórka pieniędzy przeznaczona jest na zakup butów i ubrań dla 50-ciu wychowanków Domu Dziecka im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Lublinie. Każde dziecko otrzyma pięknie zapakowaną, imienną paczkę z rzeczami, których w ośrodku najbardziej brakuje.

- Dzieci mają ogromne potrzeby. Podopiecznym placówki szczególnie przydadzą się buty i ubrania. To podstawowe rzeczy ale z pewnością będą wspaniałą, niezwykle pożądaną niespodzianką. Podobnie jak w latach ubiegłych, na zakup prezentów przeznaczymy całość uzbieranych pieniędzy. Bez kosztów własnych i zbędnych wydatków - zapewniają organizatorzy. - Zawsze staramy się, aby każda paczka była niepowtarzalna.

Są trzy formy pomocy:

Wpłaty na konto
Można wpłacić pieniądze na konto organizatora akcji, International Community Organisation of Sunderland: bank HSBC, Sort Code 40-43-62, nr. konta: 30070920, z dopiskiem: Mikołaj z Wyspy.

Na stronie akcji dostępna jest też opcja wpłaty systemem PayPal

Wpłacając pieniądze na konto akcji, firmy lub osoby prywatne otrzymają mikołajowe gwiazdki z logo firmy lub imieniem i nazwiskiem sponsora.

Prezent od sponsora
Można także kupić dowolnie wybrane buty lub ubranie dla konkretnego dziecka. Kontakt z Agnieszką, nr tel. 0795 549 7727.

Mikołajowy kramik online
Na portalu internetowym Polnews odbywa się również sprzedaż i licytacja rzeczy nowych i używanych. Organizatorzy zachęcają do wystawiania na aukcje zbędnych przedmiotów i wspomagania akcji.

Konkurs dla najmłodszych
Dla dzieci w wieku do 12-stu lat zorganizowano konkurs pt. "Zimowy Konkurs Gospody." Zadaniem dzieci jest wykonanie pracy plastycznej ilustrującej wierszyk:

Zimą biało,
Zimą fajnie,
Każdy śniegiem się dziś zajmie.
Zimą zimno,
Zimą sople,
Stopy marzną nam okropnie.

Więcej informacji
Oficjalna strona akcji charytatywnej "Mikołaj z Wyspy"

Komentarze 3

Profil nieaktywny
weeges
#309.11.2011, 15:31

ten pan obraza moje uczucia religijne, choc jestem ateista...

jak wiadomo, to co chrzescijanskei jest zle, a to co muzumanskie jest dobre i cacy. a nie daj bog ( w ktorego ja ateista nie wierze ) niech ten pan bedzie heteroseksuany ...

wszak wiadomo,ze dzieci najlepiej sa wychowywane przez nowoczsne a zarazem postepowe i europejskie " malzenstwa " dwuch facetow gdzie jeden to tranwestyta a drugi to zagorzaly leninista i marksista .... ..

wszak wszyscy razem spotkaja sie 24 grudnia przy jednym stole, przelamia sie chlebem vel oplatkiem i zaspiewaja " lulaj ze jezuniu " wmawiajac osbie, ze to swieto nie jest swietem strikte religijnym lecz .. .tradycja ...