Do góry

Sport

Wiem, że żyję

Od wieków góry budzą podziw i wprawiają w zachwyt, tym samym kreując wrażenie niedostępności. Fascynują, a jednocześnie uczą pokory. Sprawiają, że słowo "wolność" nabiera zupełnie innego wymiaru. Wolność i świadomość, że na szczyt dotarło tak niewielu ukazują nam, że problemy, które dotychczas były dla nas nie do pokonania, stają się małe i nieistotne w obliczu tego, co właśnie osiągnęliśmy. I ta głęboka świadomość, że już tylko niebo błękitne nad głową...

Zniżki na mecze dla Polaków w Bath

Klub piłkarski Bath City ogłosił kontrowersyjny plan mający zwiększyć liczbę kibiców swojej drużyny. Osoby, które okażą w ten weekend polski dowód tożsamości otrzymają 80% zniżki na mecz z Grisby Town.

XXI Światowy Polonijny Sejmik Olimpijski

Polski Komitet Olimpijski informuje o rozpoczęciu akcji rekrutacji na XXI Światowy Polonijny Sejmik Olimpijski PKOl, który odbędzie się w dniach od 22 do 28 lipca br. w Zamku Książ niedaleko Wrocławia na Dolnym Śląsku. Termin Sejmiku jak i miejsce są skorelowane z Polonijnymi Igrzyskami Sportowymi, które odbędą się w pobliskim Wrocławiu.

Polski zespół walczy o pierwszą ligę

Polski zespół siatkarski Polonia Jets z Edynburga ma szansę na awans do I szkockiej ligi narodowej. Wszystkich kibiców siatkówki zapraszamy na serię ważnych, rozstrzygających o awansie meczów.

Zespół Polonia Jets powstał i rozpoczął treningi w Edynburgu w 2007 roku. W tym samym roku dołączył do szkockiej ligi okręgowej (Edinburgh District League) jako polska drużyna szkockiego klubu sportowego Edinburgh Jets.

Fifa wybrała Rosję. Anglicy rozczarowani

Anglia straciła swoją szansę na zorganizowanie Piłkarskich Mistrzostw Świata 2018. Gospodarzem mundialu po raz pierwszy w historii będzie Rosja. Decyzję w tej sprawie ogłosił w czwartek w Zurychu prezydent Fifa Joseph Blatter.

Anglicy boją się, że stracą szansę na mundial

Telewizja BBC w wyemitowanym w poniedziałek programie "Panorama" oskarżyła trzech urzędników Fifa o branie łapówek. Obciążeni zostali Członkowie Komitetu Wykonawczego FIFA, który za kilka dni dokona wyboru gospodarza piłkarskich mistrzostw świata w 2018 i 2022 r.

Osborne vs Rooney

Wayne Rooney ma "farta", że prywatnego samobója strzelił sobie w momencie, kiedy Wyspy przysłoniły ciemne chmury projektów cięć w zasiłkach i wydatkach publicznych.

Gdyby rewelacje o jego spotkaniach z prostytutkami podczas ciąży żony wyszły na jaw w innym momencie, opinia publiczna - przyzwyczajona do słodkich historii o jego miłości do ukochanej Coleen - roztrząsałaby temat od rana do londyńskiej olimpiady, a tak potrwa to tylko do świątecznych wyprzedaży.

Bohater z La Manche

Londyńczyk Paweł Nowak to kolejny pływak, który zmierzył się ze sławnym Kanałem La Manche, uzyskując najlepszy wynik spośród Polaków, którzy pokonali ten dystans wcześniej. Tylko w „Coolturze” opowiada o swoich zmaganiach z falami, chwilach zwątpienia i o tym, jak smakuje uczucie zwycięstwa.

Polska szkółka piłkarska w Glasgow

Po siedmiu miesiącach działalności na terenie Edynburga polska szkółka piłkarska The Goal Academy rusza do kolejnego szkockiego miasta - tym razem Glasgow.

Pierwsze spotkanie z chętnymi odbędzie się w piątek 1 października o godz. 19:00 w THE PEARCE INSTITUTE przy GOVAN ROAD G51 3UU.

Twórcy szkółki realizują założony plan stworzenia "sieci" polskich szkółek piłkarskich w Szkocji wszędzie tam, gdzie są większe skupiska polskich dzieci, a Glasgow zdecydowanie należy właśnie do tych miast.

Przyjdź i spróbuj

Pogoda płata nam różne figle. Zwłaszcza w Szkocji jest wyjątkowo zmienna. Bywa, że siedzimy w domu zastanawiając się, co zrobić z wolnym czasem lub – co gorsza – jak pozbyć się tej energii, która właśnie rozsadza nasze dzieci a w konsekwencji mieszkanie? Dlaczego więc nie spróbować biegów na orientację?