Zatrudnianie Brytyjczyków, nawet bez kwalifikacji, w miejsce imigrantów, którzy je mają jest patriotycznym obowiązkiem - uważa minister Matthew Harper.
Konserwatywny polityk uważa, że właściciele firm w Wielkiej Brytanii powinni inwestować w rozwój kadr wywodzących się z miejscowej młodzieży zamiast szukać “łatwych zysków” i zamiast mających lepsze kwalifikacje cudzoziemców zatrudniać niedoświadczonych brytyjskich absolwentów, podaje The Telegraph.
Zdaniem ministra inwestycja w przygotowanie takich osób do zawodu jest patriotycznym obowiązkiem tak brytyjskich firm, jak i rządu. Ten ostatni powinien także pomóc przedsiębiorcom w takich wysiłkach. Tak dla brytyjskich firm, jak i rządu jest to kwestia wzięcia na siebie odpowiedzialności społecznej.
Źródło: Peter Dominiczak, Hiring UK workers ‘more important’ than profit, Matthew Hancock indicates, telegraph.co.uk.


Komentarze 30
niby konserwatysta, a gada jak typowy socjalista... myślę że mechanizmy wolnorynkowe najlepiej weryfikują, jaka kadra pracownicza jest najlepsza w danym przedsiębiorstwie, a nie uczucia pseudo-patriotyczne...
ale facio pojechal po bandzie...
ciekawe czy gostek wie ze 15% tej mlodziezy tak naprawde nie potrafi czytac... chociaz z pisaniem jest nieco lepiej...
i mam tu na mysli tubylcow...
Po pierwsze mówi nie tylko jak socjalista, tego typu gadka ociera się o inny pokrewny kierunek ideologiczny.
Łączy też patriotyzm z rasizmem. A mówi tak bo całkiem niedaleko są nowe wybory, a nastroje chyba znacie.
Po drugie, smutno to mówić, ale wygląda że sam jest przykładem osoby o niewłaściwych kwalifikacjach na tym stanowisku, skoro nie potrafi zrozumieć, co oznacza taka wypowiedź w Europie, no chyba że Europę mają już całkiem gdzieś, a to balon próbny, przez powrotem izolacjonizmu.
Co ciekawe u nas we firmie przjeli się tą gadką i zatrudniają Szkotów, i to całkiem sporo po kilku w tygodniu, bo średnio popracują 2-3 godziny i ... gdzieś znikają. Za kilka dni znowu będą rozglądać sie za Polakami.
Taaaa. Co jakis czas sie firmy orientuja na zatrudnianie szkotow. Szybko jednak ksiegowa weryfikuje te zapedy :).
Tak wiec - olac goscia :)